Najlepsze dzielnice we Wrocławiu – gdzie kupić mieszkanie?

Wrocław to jedno z piękniejszych miast w Polsce o bogatej historii, które chętnie jest wybierane na miejsce do życia. Nic dziwnego, w stolicy Dolnego Śląska znajdziemy świetne uczelnie, wiele miejsc pracy, tereny rekreacyjne do wypoczynku na świeżym powietrzu czy liczne ośrodki kultury. Co więcej, we Wrocławiu prężnie rozwija się rynek nieruchomości, ciągle powstają nowe lokale mieszkalne zarówno w jego centrum, jak i na obrzeżach. Gdzie jednak kupić mieszkanie we Wrocławiu? Która część miasta będzie najlepsza do zamieszkania? W dzisiejszym artykule przedstawimy najlepsze dzielnice we Wrocławiu.

<img src="najlepsze-dzielnice-we-Wrocławiu.jpg"alt="Wrocław z lotu ptaka">

Najlepsze dzielnice we Wrocławiu

Wśród mieszkańców zdania na temat najlepszych dzielnic we Wrocławiu są podzielone. W końcu każdy oczekuje czegoś innego, a część miasta, w której mieszka, została skrupulatnie wybrana pod indywidualne potrzeby. Jedni nie wyobrażają sobie zakupu własnego mieszkania nigdzie indziej niż w samym sercu Wrocławia. Natomiast dla drugich spełnieniem najskrytszych marzeń będzie własny kąt z dala od miejskiego zgiełku. Wybór idealnej lokalizacji nieruchomości jest niezwykle istotnym etapem, gdy decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera. To od niej będzie zależeć komfort życia, który wpłynie na całą rodzinę. W AZ Budownictwo wybierając lokalizację nieruchomości, zawsze stawiamy na użytkowość. Zależy nam, aby dzielnice, w których powstają nasze inwestycje, były dobrze skomunikowane z resztą miasta, jak i zapewniały możliwość załatwienia codziennych spraw na miejscu.

<img src="najlepsze-dzielnice-we-Wrocławiu.jpg"alt="Wrocławski rynek z lotu ptaka">

Muchobór Wielki

Dzielnica zlokalizowana w zachodniej części Wrocławia, jeszcze do niedawna uznawana za „niegodną uwagi”. Dziś jednak cieszy się nie lada zainteresowaniem wśród osób poszukujących własnego mieszkania. Zmiana nastawienia związana jest z dynamicznym rozwojem tej dzielnicy, która nastąpiła w ciągu ostatnich lat. Na Muchoborze Wielkim znajdują się wszelkie niezbędne punkty infrastruktury codziennego użytku, takie jak  sklepy spożywcze, salony fryzjerskie czy bliskość CH Fashion Outlet. Dodatkowo jest on usytuowany na obrzeżach miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie z Parkiem Tysiąclecia, tym samym sprawiając, że zlokalizowane tam nieruchomości zyskują miano tych w cichej i spokojnej okolicy. Chcąc kupić mieszkanie we Wrocławiu, warto przyjrzeć się nieruchomościom na Muchoborze Wielkim, na przykład takim jak Apartamenty Roślinna

Klecina

Ci którzy jeszcze nie znają topografii Wrocławia, a są na etapie poszukiwania mieszkania, zdecydowanie powinni rozważyć Klecinę. Dzielnica ta uznawana jest za jedną z bardziej urokliwych w mieście przez otaczające ją pola, parki i przepływającą tu rzekę. To właśnie te elementy czynią ją wręcz idealnym miejscem dla osób ceniących sobie ciszę i bliskość natury. Znajdziemy tutaj liczne domy w zabudowie szeregowej, takie jak Wille Klecina. Dzielnica ta będzie idealna zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par czy singli. Co więcej, ta lokalizacja jest świetnie skomunikowana z centrum miasta, do którego z łatwością dostaniemy się samochodem lub tramwajem.

<img src="najlepsze-dzielnice-we-Wrocławiu.jpg"alt="Park ze ścieżką">

Stabłowice

Inną wartą uwagi dzielnicą we Wrocławiu są Stabłowice, które uchodzą za jedną ze spokojniejszych części miasta. Ich mieszkańcy mogą cieszyć się bliskością terenów zielonych, takich jak np. Park Stabłowicki, czy malowniczych stawów, wręcz idealnych na piknik w słoneczny dzień. Tam również prężnie powstają coraz to nowsze nieruchomości, które przyciągają osoby chcące uciec od miejskiego zgiełku.

Wysoka

Dla tych, którzy jednak rozważają zakup mieszkania od dewelopera pod Wrocławiem, świetną propozycją będzie miejscowość Wysoka. Jest ona zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie z wrocławskim Ołtaszynem, tym samym łącząc w sobie uroki życia na wsi z miejskimi udogodnieniami. W jej najbliższym otoczeniu zlokalizowany jest Tor Wyścigów Konnych, który sprawdzi się na rodzinne spacery czy wycieczki rowerowe. W Wysokiej znajdują się wszystkie punkty infrastruktury niezbędne do codziennego funkcjonowania. Nie brakuje tam supermarketów, takich jak Biedronka czy Netto, oraz punktów usługowych w postaci salonów fryzjerskich, kosmetycznych, gabinetów lekarskich czy szkół i przedszkoli. W miejscowości Wysoka również powstają nowe inwestycje, głównie domy w zabudowie szeregowej, jak na przykład Apartamenty Łagodna, które na tle innych wyróżniają się nowoczesnym designem. 

<img src="najlepsze-dzielnice-we-Wrocławiu.jpg"alt="Tor Wyścigów Konnych we Wrocławiu">

Oporów

Kolejna zielona dzielnica na mapie Wrocławia, która obecnie jest jedną z najchętniej zamieszkiwanych. W odróżnieniu od znacznej części miasta, Oporów wyróżnia się niską zabudową, jak chociażby Wille Oporów. Dzięki czemu sprawia wrażenie bardziej kameralnej dzielnicy. Mieszkańcy tej części miasta znajdą tam wiele terenów rekreacyjnych jak kąpielisko, boisko piłkarskie, ale również lasek Oporowski tuż przy rzece Ślęza, liczne ścieżki rowerowe czy Park Mamuta. Oporów jest także świetnie skomunikowany z centrum Wrocławia, do którego z łatwością dojedziemy autobusami miejskimi lub tramwajami, a także oczywiście samochodami. 

AZ Budownictwo – Twój deweloper we Wrocławiu

Wrocław to piękne i duże miasto, w którym – wbrew pozorom – nietrudno o znalezienie cichej i spokojnej dzielnicy, blisko terenów zielonych, idealnej do „zapuszczenia korzeni”. W AZ Budownictwo zawsze dokładnie sprawdzamy okolicę przed wybraniem jej pod inwestycję. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby osiedla były dobrze skomunikowane z centrum miasta, ale także w ich najbliższej okolicy znajdowały się punkty niezbędne do codziennego funkcjonowania, jak sklepy spożywcze, szkoły przedszkola, lokale usługowe. Możemy wręcz zapewnić, że wybieramy te części Wrocławia, w których sami chcielibyśmy zamieszkać.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj