Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej – jak zadbać o prywatność

Mieszkanie w bloku czy dom wolnostojący? Opcją “pomiędzy” jest dom w zabudowie szeregowej, coraz chętniej wybierany przez osoby zainteresowane zakupem nieruchomości. Nic dziwnego, bo budynki tego rodzaju mają wiele plusów. Więcej przestrzeni niż w bloku, ale mniej wydatków na utrzymanie niż w domu wolnostojącym, ogród w którym można się zrelaksować, a nie ogromna działka, wymagająca dużych nakładów pracy. Do tej listy w dalszej części artykułu dopiszemy jeszcze kilka innych cennych argumentów “za”. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji pojawia się wiele pytań i wątpliwości, w tym to dotyczące prywatności. Każdy przecież chciałby czuć się w swoich czterech kątach komfortowo i nie musieć ściszać głosu czy czuć na sobie spojrzeń sąsiadów. Zatem, czy jest się czego obawiać? Sprawdźmy. 

Dom w zabudowie szeregowej – 5 powodów, dlaczego warto go kupić

Dom w zabudowie szeregowej to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. Zazwyczaj to większy metraż, ogródek w którym maluchy mogą spędzać czas
i dobrze zagospodarowana przestrzeń wokół budynku np. z placem zabaw. Atrakcyjność tego rozwiązania dodatkowo podnoszą przystępne ceny. Zakup segmentu na obrzeżach miasta może kosztować tyle samo, co kupno mieszkania w centrum albo i mniej. A nabywcy mogą zyskać znacznie więcej. 

1. Niskie koszty utrzymania

Jednym z atutów mieszkania w “szeregówce” są stosunkowo niskie koszty utrzymania. Z listy wydatków możesz wykreślić czynsz, płacisz jedynie rachunki za media. Opłaty administracyjne na rzecz zarządcy nieruchomości w zdecydowanej większości nie dotyczą mieszkańców domów szeregowych. Co więcej, oszczędność pojawia się również w przypadku ogrzewania. Dzięki temu, że niektóre ściany są współdzielone, starty ciepła są mocno ograniczone. Korzystne dla naszego portfela mogą okazać się również dobre relacje sąsiedzkie. Zatrudnienie jednej firmy do prac remontowych często wiąże się z niższą wyceną, a kosztami inwestycji mieszkańcy dzielą się po połowie. 

2. Bezpieczeństwo

Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej mają to do siebie, że możemy czuć się w nich bezpiecznie. Po pierwsze, liczba mieszkańców budynku jest mocno ograniczona, przez co znamy ludzi, którzy mieszkają wokół nas. Z łatwością jesteśmy w stanie wyłapać “nowe twarze” i wówczas zachować czujność. Po drugie, to sprawia, że łatwiej nawiązać znajomości. Gdy wybieramy się na wakacje, sąsiedzi chętnie doglądają posesji obok i “mają oko” na dom. Po trzecie, dzięki bliskości innych mieszkań w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia, np. pożaru, możemy liczyć na szybką reakcję i pomoc. 

3. Więcej przestrzeni

Już we wstępie pojawił się jeden z największych plusów mieszkań szeregowych, czyli własny kawałek terenu wokół. Do dyspozycji mieszkańców jest taras lub ogródek. Czasem to niewielka działka, ale wystarczająca, by odpocząć po pracy, pielęgnować kwiaty czy wstawić trampolinę dla dzieci. Ponadto często wraz
z mieszkaniem otrzymujemy miejsce postojowe lub garaż. Fakt, że nie trzeba się martwić, o to gdzie zaparkować, pozwala zaoszczędzić każdego dnia kilka minut. Garaż, a często też dodatkowa przestrzeń (tzw. komórka lokatorska) na rowery, kosiarkę czy inne sprzęty, cieszą szczególnie męską część kupujących, którzy chętnie wykorzystują ją do majsterkowania. Takie rozwiązanie oferujemy m.in. w Apartamentach Łagodna.

4. Świetna lokalizacja

Cisza i spokój – to bezcenna wartość, która często ostatecznie przekonuje klientów do wyboru domu w “szeregówce”. Zwykle tego typu osiedla powstają w pewnym oddaleniu od centrum, szczęśliwie pozbawiając mieszkańców uciążliwego zgiełku miasta. Sprzedaż domów w zabudowie szeregowej na ogół prowadzona jest w spokojnych, a często nawet rekreacyjnych dzielnicach w bliskości parków
i lasów. Jednocześnie infrastruktura jest na tyle rozwinięta, że w pobliżu znajdują się szkoły, sklepy czy punkty medyczne. W drugiej części artykułu polecimy Wam najlepsze dzielnice we Wrocławiu.

5.Dobry dojazd

W dzisiejszych czasach dojazdy nie stanowią już problemu. Mimo usytuowania poza śródmieściem, domy w zabudowie szeregowej są częścią infrastruktury miejskiej, co gwarantuje bezpośredni dostęp do dróg publicznych i łatwy dojazd do centrum. Zaś dobrze rozwinięty transport publiczny zapewnia dogodne podróżowanie tym, którzy nie posiadają samochodów. Sieć komunikacyjna MPK Wrocław jest na tyle rozległa, że w przypadku nieruchomości AZ Budownictwo nie ma problemu z dostępem do autobusów czy tramwajów

Dom w zabudowie szeregowej – jak zadbać o prywatność?

Kwestią, która może budzić wątpliwości potencjalnych nabywców jest prywatność. Czy mieszkając z kimś “ściana w ścianę” jesteśmy w stanie ją zachować? Czy będziemy mogli czuć się swobodnie? Odpowiedź brzmi: tak. Stale rosnące zainteresowanie zabudową szeregową potwierdza tylko ten fakt. Cały sekret tkwi w dobrej organizacji. Podstawowym elementem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest izolacja akustyczna ścian działowych. Zważając na to, że zwykle kupujemy mieszkania w stanie deweloperskim, nie stanowi to żadnego problemu przy wykańczaniu wnętrz. Ewentualne wygłuszenie dotyczy tylko sąsiadów z prawej lub lewej strony. Nie jesteśmy częścią wielkiego bloku, gdzie słychać spłukiwanie wody w toalecie trzy piętra wyżej lub płacz dziecka z mieszkania pod nami. O ile wówczas wspólne przejazdy windą i obcy ludzie przewijający się co chwilę za naszymi drzwiami są normalnością, o tyle w “szeregówce” nas to nie spotka. Budynki zawsze mają wydzielone osobne wejścia, to samo dotyczy ogrodów czy tarasów. Na naszej stronie internetowej możecie zobaczyć, jak rozwiązaliśmy to w przypadku Willi Łagodna, zapewniając sąsiadom całkowitą niezależność. W jaki jeszcze dodatkowy sposób zadbać o prywatność? Na przykład sadząc tuje wzdłuż płotu lub podwyższając ogrodzenie (oczywiście po porozumieniu z sąsiadem), by zapobiec wrażeniu wzajemnego podglądania się.

Gdzie kupić dom we Wrocławiu?

Wrocław to znakomite miasto do życia. Z jednej strony duże, zapewniające perspektywy zawodowe i dobrą infrastrukturę, z drugiej posiadające tereny zielone i sporo miejsc rekreacji. No dobrze, ale konkretnie gdzie najlepiej kupić dom we Wrocławiu? Sami mieszkańcy twierdzą, że wyjątkowo atrakcyjne lokalizacje to Ołtaszyn, Klecina, Muchobór Wielki czy Krzyki-Partynice. Wszystkie znajdują się w południowej części miasta. Również zdaniem AZ Budownictwo to najlepsze dzielnice we Wrocławiu, dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycje właśnie w tych miejscach. Obecnie prowadzimy sprzedaż domów w zabudowie szeregowej w pobliżu pięknego Parku Tysiąclecia, jednocześnie oddalonego dosłownie o kilka kroków od sklepów, restauracji i boiska. Jeśli kochacie zieleń, to Apartamenty Roślinna w dzielnicy Muchobór Wielki zdecydowanie przypadną Wam do gustu. Aktualnie mieszkania w stanie deweloperskim oferujemy także w Ołtaszynie – to Wille i Apartamenty Łagodna. Powstały na kameralnym osiedlu w okolicy terenów zielonych, nieopodal Toru Wyścigów Konnych Partynice. Wejdź w zakładkę “Inwestycje” i zapoznaj się z naszą pełną ofertą. 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj