Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu – 10 rzeczy w Twojej okolicy

Zakup własnego mieszkania to kolejny ważny etap w życiu człowieka, związany z koniecznością podejmowania wielu, często niełatwych decyzji. Decyzji, których skutki, zarówno te pozytywne, jak i negatywne odczuwać będziemy przez następne lata. Właśnie dlatego proces poszukiwania właściwego lokum nie powinien opierać się wyłącznie na samej nieruchomości, ale na wszystkim co ją otacza. Mieszkanie bowiem to coś więcej niż metraż i design. To także okolica, w jakiej się znajduje oraz perspektywy z nią związane. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu oraz wskażemy na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze. 

<img src="gdzie-kupić-mieszkanie-we-Wrocławiu.jpg"alt="Małrzeństwo trzymające mapę miasta">

Dlaczego lokalizacja nieruchomości jak tak ważna?

Pojęcie dobra lokalizacja jest zjawiskiem subiektywnym dla każdego z nas. Jedni, oddaliby wszystko za apartament na dziesiątym piętrze najwyższego wieżowca w samym centrum miasta, a drudzy nie wyobrażają sobie życia w jego zgiełku. Przyszłe miejsce zamieszkania, powinno być odpowiedzią na nasze wszelkie potrzeby i życiowe priorytety. Właśnie dlatego, przy wyborze mieszkania warto wziąć pod uwagę te 10 elementów, które powinny znaleźć się w jego okolicy.

1. Komunikacja z miastem

Jednym z kluczowych elementów wpływających na wybór lokalizacji inwestycji, zwłaszcza gdy decydujemy się na zakup mieszkania w okolicy Wrocławia, jest długość dojazdu do pracy bądź szkoły.  Pracując w dużym mieście, dystans ten najlepiej mierzyć w czasie rzeczywistym, zamiast w kilometrach. Dwa kilometry od miejsca zatrudnienia, a godzina, potrafi diametralnie zmienić postrzeganie konkretnej lokalizacji. Warto bliżej przyjrzeć się także okolicznej komunikacji miejskiej. Odległość do najbliższego przystanku, dostępność linii czy częstotliwość przejazdów to główne czynniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

2. Tereny zielone

Z pewnością docenią je właściciele psów, tym samym gwarantując swoim czworonożnym przyjaciołom miejsce do wybiegania się. Bliskość terenów zielonych znajdzie się też na liście priorytetów rodzin z dziećmi, marzących o spokojnym miejscu, idealnym do wspólnych, popołudniowych spacerów.

<img src="gdzie-kupić-mieszkanie-we-Wrocławiu.jpg"alt="Kobieta w żółtej kurtce z psem na spacerze w parku">

3. Bezpieczeństwo 

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników, wpływających na decyzję o wyborze mieszkania. To proste – chcemy mieszkać tam, gdzie czujemy się bezpiecznie. Powinniśmy zwrócić uwagę na elementy takie jak odległość od najbliższego komisariatu policji, osiedlowy monitoring czy inne dodatkowe zabezpieczenia (szlabany, ogrodzenia). W ocenie tego aspektu pomocne okażą się także opinie mieszkańców – w końcu kto inny będzie znał najlepsze dzielnice we Wrocławiu? W trosce o bezpieczeństwo zyskuje także sam zakup mieszkania od dewelopera, u którego zyskujemy gwarancję dobrej jakości materiałów, wykorzystanych do budowy nieruchomości. 

4. Infrastruktura miejska

Pod tym pojęciem kryje się bliskość supermarketów, obiektów handlowo-usługowych, takich jak salony kosmetyczne, fryzjerskie czy chociażby galerie handlowe i punkty gastronomiczne. Dobra lokalizacja to przede wszystkim ta, w której codzienne sprawy możemy załatwić bez potrzeby dodatkowych dojazdów. 

5. Czy planowana jest przebudowa okolicy

Kupując mieszkanie we Wrocławiu, należy również zwrócić uwagę czy planowana będzie przebudowa lub rozbudowa dzielnicy. Jeżeli w pobliżu jest wiele wolnej przestrzeni, może być to jednoznaczne, iż w niedalekiej przyszłości powstaną tam nowe budynki. Aby poznać plany co do przebudowy okolicy, należy udać się do urzędu gminy i sprawdzić Plan Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego. Znajdziemy tam wszystkie informacje dotyczące konkretnej działki oraz co zostanie wybudowane w jej sąsiedztwie.

<img src="gdzie-kupić-mieszkanie-we-Wrocławiu.jpg"alt="Wrocław z lotu ptaka">

6. Tereny rekreacyjne

W czasach, gdy praca zdalna staje się normą, coraz chętniej poszukujemy dodatkowych źródeł aktywności fizycznej. Uczęszczamy na siłownię, spacerujemy czy uczestniczymy w zajęciach z jogi. Ruch to ważny aspekt życia każdego człowieka, dlatego wybierając mieszkanie, warto zwrócić uwagę na dostępność terenów rekreacyjnych w najbliższej okolicy. W tej roli świetnie sprawdzi się basen, boisko, ścieżki rowerowe czy chociażby siłownie na świeżym powietrzu. Dla rodzin z dziećmi z pewnością niezwykle ważna okaże się odległość od najbliższego placu zabaw czy orlika, na którym najmłodsi członkowie rodziny będą mogli zdobywać pierwsze bramki. 

7. Bliskość szkół i przedszkoli

Na wybór lokalizacji inwestycji wpływa bliskość żłobków, przedszkoli i szkół.  Rodzinne apartamenty, zlokalizowane w ich bezpośrednim sąsiedztwie, takie jak Apartamenty Łagodna w miejscowości Wysoka, nie bez powodu cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku nieruchomości. Niewielka odległość od szkoły czy przedszkola to ogromne ułatwienie codziennego życia dla par mających już dzieci, ale także dla tych dopiero planujących powiększenie rodziny. Mieszkania w okolicy Wrocławia zazwyczaj zlokalizowane są nieopodal placówek, takich jak przedszkola czy żłobki. Ich bliskość pozwoli zaoszczędzić czas na dojazdy oraz ten spędzony w codziennych korkach. 

8. Służba zdrowia

Dla rodzin z dziećmi szczególnie ważna okazać może się także odległość od najbliższej przychodni czy gabinetu lekarskiego. Przed wyborem mieszkania warto sprawdzić więc okoliczne, dostępne placówki, a także najszybszy dojazd do szpitala w przypadku sytuacji kryzysowej. 

<img src="gdzie-kupić-mieszkanie-we-Wrocławiu.jpg"alt="Chłopiec podczas wizyty u lekarza">

9. Sprawdź widok z okna 

Szukając własnego M, warto zwrócić uwagę na to, jak ruchliwa jest ulica, przy której znajduje się mieszkanie. W miejscu, gdzie panuje duże natężenie ruchu ulicznego, możemy spodziewać się częstych korków, jak i hałasu z nim związanego. Dodatkowo warto sprawdzić, czy w okolicy są wydzielone chodniki, a także przejścia dla pieszych. 

10. Sąsiedzi

Gdy zastanawiamy się gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu, analizujemy jego wszystkie możliwe aspekty. Często w natłoku zdarzeń, zapominamy jednak o tych najbardziej oczywistych elementach codziennego życia. O osobach, które w nim występują – sąsiadach. Warto sprawdzić, czy dzielnica, w której planujemy zakup mieszkania, ma swoją grupę na Facebooku oraz czy dba o budowanie relacji między okoliczną społecznością.  

Najlepsze dzielnice we Wrocławiu

Wybór lokalizacji inwestycji, to niezwykle ważna decyzja, która wpłynie na życie całej rodziny. Właśnie dlatego przy jej wyborze pod uwagę należy wziąć potrzeby wszystkich jej członków. Część z nas nie wyobraża sobie zamieszkać w innej części Wrocławia niż Stare Miasto i jego najbliższe okolice. Dla innych natomiast spełnieniem wszelkich marzeń będzie nieruchomość zlokalizowana na obrzeżach miasta jak np. Muchobór Wielki. Co więcej, z pewnością znajdą się też sympatycy, dla których mieszkania w okolicy Wrocławia, będą idealnym miejscem do życia, z dala od miejskiego zgiełku. Zatem wybór lokalizacji inwestycji jest bardzo subiektywny, a wszystko zależy od trybu naszego życia i potrzeb.

<img src="gdzie-kupić-mieszkanie-we-Wrocławiu.jpg"alt="Cicha i spokojna okolica we Wrocławiu z lotu ptaka">

Zakup mieszkania od dewelopera – wybierz sprawdzone źródło

Coraz częściej decydujemy się na nabycie nieruchomości z rynku pierwotnego. Wśród wielu zalet tego rozwiązania wyróżniamy możliwość wykończenia jej pod siebie. Poszukiwania dewelopera to, jednak  długa i często żmudna praca, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy. Czas ten poświęcony jest na przeglądanie ofert, sprawdzanie wiarygodności usługodawcy, jak i opinii na jego temat.  Powierzając nierzadko życiowe oszczędności w ręce przedsiębiorcy musimy mieć co do niego pewność i darzyć go uzasadnionym zaufaniem. Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera we Wrocławiu, warto zwrócić uwagę na AZ Budownictwo, czyli rodzinną firmę, która nieruchomościami zajmuje się już od ponad 25 lat. Wysoka jakość usług oferowanych przez AZ Budownictwo została niejednokrotnie wyróżniona nagrodami takimi jak pierwsze miejsce w konkursie na Inwestycję Roku 2021, czy odznaczeniem jednej z najbardziej wiarygodnych firm w Polsce.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj