Inteligentny dom – w zgodzie z nowoczesną technologią

Dom niczym z opowieści science-fiction przeniknął do naszej rzeczywistości, i jak się okazuje, czuje się w niej bardzo dobrze. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie ukłon w kierunku funkcjonalności oraz wygody, ale również bezpieczeństwo. Nowoczesna technologia i skomputeryzowana rzeczywistość to pojęcia, które nabrały dużo ważniejszego znaczenia, niż tylko zaspokajanie potrzeb współczesnego społeczeństwa.

 

blog-inteligentny-dom

 

Inteligenty dom, czyli jaki?

Zagłębiając się w znaczenie pojęcia, które być może przez niektórych jest nieodpowiednio interpretowane, dostrzeżemy, że jest to coś więcej niż tylko zapewnienie maksymalnej wygody poprzez sterowanie oraz kontrolę urządzeń elektrycznych w sposób wydajny i maksymalnie oszczędny. Dzięki zintegrowanym systemom alarmów, możemy stworzyć inteligentną konfigurację, która sprawi, że dostęp do naszego domu będzie maksymalnie chroniony przed wstępem nieupoważnionych do tego osób.

Komfortowo, bezpiecznie i oszczędnie

Powszechnie wiadomo, że światło jest tym elementem domu, który potrafi być bardzo dużym, comiesięcznym wydatkiem. W inteligentnym domu nie ma potrzeby zakładania kilku, a nawet kilkunastu włączników, a w zupełności wystarczy jeden czujnik, który będzie reagował na ruch. Światło zapali się automatycznie w momencie pojawienia się osoby w danym pomieszczeniu i co więcej z optymalnym natężeniem. Co więcej, jest możliwość zaprogramowania systemu w taki sposób, aby stworzyć w pokoju magiczny i romantyczny nastrój. W ten sposób zyskujemy nie tylko ciekawy wystrój wnętrza, ale przede wszystkim generujemy potężne oszczędności.

Inteligentne, nowoczesne systemy pozwalają na automatyczne sterowanie bramą garażową i roletami okiennymi w zależności od pory dnia oraz od tego, czy ktoś znajduje się w domu czy też nie. Nie bez znaczenia jest także sterowanie ogrzewaniem, które załącza się w tych pomieszczeniach, w których przebywają domownicy.

Warto również zwrócić uwagę na systemy alarmowe z dodatkowymi funkcjami. Po konfiguracji z urządzeniami mobilnymi, zawsze będziemy wiedzieć, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności. Alarmy można skonfigurować z automatycznym sterowaniem światłem, roletami, podlewaniem ogrodu, a także z klimatyzacją. Dzięki temu, zdalnie zarządzamy całą najważniejszą instalacją domu.

Ponadto, inteligentny dom to cała masa czujników, które automatyzują pracę urządzeń domowych, jak czujniki zalania, czujniki deszczu i dymu. Zatem nie można uciekać od nowoczesnej technologii, a dobrze jest się z nią w pewnych sytuacjach zaprzyjaźnić.

 

 

Piękna i spokojna okolica

Dzięki AZ Budownictwo już cieszymy się nowym mieszkaniem

Rzetelnie i na czas

Polecam, super jakość i wykonanie

Rzetelny i profesjonalny deweloper.

Mieszkanie, które zakupiliśmy jest luksusowe i dobrze położone.
Dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy.

Menu