Zaproś jesień do swojego mieszkania

Jesień zapukała już do kalendarzy, czas by otworzyć dla niej drzwi i okna naszych mieszkań. Nie musi być to być moment czas przepełniony melancholią i smutkiem, chociaż pogoda nas nie rozpieszcza. Jesień to nie tylko deszcz, poranna mgła i szare niebo, to również kolorowe liście, słońce oświetlające korony drzew oraz świeże powietrze. Spraw, aby ten jesienny urok zagościł również w Twoim domu, z pewnością poczujesz się wtedy lepiej.

 

blog-jesien-w-mieszkaniu

 

Jarzębina i żołędzie… a może suszone kwiaty?

Jesień przygotowała dla nas kilka darów, z których grzechem byłoby nie skorzystać. Przykładem jest jarzębina, pomarańczowa lub intensywnie czerwona może stanowić doskonały element dekoracji salonu. Kolorowy wianek uzupełniony o te niewielkie koraliki zyska intensywności i oryginalnego wyglądu. Z czym połączyć jarzębinę? W naszej kompozycji nie może zabraknąć kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Niezawodne są również suszone kwiaty, które umieszczamy w wazonach i stroikach oraz niewielkich pojemniczkach o ciekawych kształtach. Wszystkie te owoce jesieni dobrze sprawdzą się w dekoracjach stołu, świeczników i okien.

 

Robisz dyniowe przetwory? Nic nie może się zmarnować!

Dynia stanowi jeden z symbolów jesieni. W tym czasie przyrządza się z nich smaczne sosy, dżemy, zupy lub po prostu są one dodatkiem do obiadu i kolacji. Dynie mogą przybierać bardzo oryginalne kształty i tym samym być alternatywą dla jesiennych ozdób kupionych w sklepie. Świetnie sprawdzają się jako świeczniki, a także jako podstawa do kompozycji z suszonych kwiatów i liści. Nic tak nie podkreśla jesiennej atmosfery, jak wnętrze oświetlone „dyniowym płomieniem”.

 

Zabaw się jesiennymi kolorami

Jesień to przede wszystkim bogactwo barw, głównie tych w odcieniach brązu, pomarańczy, żółci i czerwieni. Niech będą one obecne również w Twoim mieszkaniu. Nie lubisz dużych zmian? Nie musisz od razu zmieniać kolorów ścian, wystarczy kilka niewielkich detali. W oknach zawieś firany w ciepłych kolorach, możesz udekorować je jarzębiną lub złotymi koralikami. Na stole niech pojawią się serwety z jesiennym motywem, np. liśćmi. Krzesła i sofę można przykryć narzutą w kolorach jesieni oraz wzbogacić je o poduszki w kontrastujących odcieniach.

Tworzenie dekoracji jesiennych może być świetną zabawą dla całej rodziny. Zaangażuj swoje dzieci, męża lub żonę i wspólnie stwórzcie obrazy z liści, które można następnie pokryć złotym lub srebrnym brokatem. Takie wspólne dzieła mogą zdobić ściany salonu, kuchni i jadalni.

Jesień nie trwa wiecznie, a przecież jest to pora roku, która nie musi kojarzyć się ze smutkiem i szarymi barwami. Spójrz za okno i poszukaj inspiracji, a Twoje wnętrze odżyje na nowo.

 

 

Piękna i spokojna okolica

Dzięki AZ Budownictwo już cieszymy się nowym mieszkaniem

Rzetelnie i na czas

Polecam, super jakość i wykonanie

Rzetelny i profesjonalny deweloper.

Mieszkanie, które zakupiliśmy jest luksusowe i dobrze położone.
Dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy.

Menu