Jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu?

Wrocław, miasto stu mostów, krasnali, przygód i dobrze rozwiniętego rynku nieruchomości. Stolica Dolnego Śląska jest jedną z najprężniej rozwijających się, pod kątem powstawania nowych lokali mieszkalnych. W samym 2022 roku oddano do użytku 9 131 mieszkań i nieustannie powstają coraz to nowsze. Jednak jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu i które dzielnice są najlepsze do zamieszkania? Nadszedł czas, by odpowiedzieć na te pytania.

<img src="jak_wygląda_rynek_nieruchomości.jpg"alt="Panorama Wrocławia">

Rynek nieruchomości we Wrocławiu

W ostatnich latach rynek nieruchomości we Wrocławiu przeżywa odrodzenie. Co rusz deweloperzy budują nowe obiekty. Niemniej w samym centrum miasta ilość gruntów do rozbudowy jest bardzo ograniczona. W związku z tym najwięcej inwestycji powstaje w dzielnicach z nim sąsiadującymi oraz na przedmieściach. Rewitalizowane są także stare kamienice, co pozytywnie wpływa na sam krajobraz miasta, a dzięki temu osoby poszukujące własnych czterech kątów mają szeroki wachlarz ofert do wyboru. Z roku na rok popyt na mieszkania we Wrocławiu rośnie. Obecnie najchętniej kupowane są lokale o powierzchni użytkowej od 40-60 m2. Jednocześnie w ostatnich latach popularnością cieszą się także apartamenty i mieszkania o wysokim standardzie. Te drugie rozchwytywane są głównie przez rodziny z dziećmi, ale także bardziej zamożne osoby żyjące we Wrocławiu.

<img src="jak_wygląda_rynek_nieruchomości.jpg"alt="widok na balkony w budynkach">

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Wraz z rozwojem infrastruktury, zmieniającymi się trendami w budownictwie oraz coraz to lepszą jakością materiałów ceny mieszkań we Wrocławiu stale rosną. Wpływ na nie ma również sytuacja polityczna w kraju, jak i wysoka inflacja. Jeszcze w kwietniu 20219 roku średnia cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego  wynosiła około 6 500 zł. Natomiast w maju 2023 roku kwota ta wzrosła do ponad 9 500 zł/m2. Niemniej ceny te mogą różnić się w zależności od lokalizacji nieruchomości. Obecnie najdroższe mieszkania we Wrocławiu znajdziemy w dzielnicy Tarnogaj, gdzie średnia cena za metr kwadratowy to ponad 10 600 zł. Na drugim miejscu plasuje się Stare Miasto z wynikiem 10 410 zł/m2

<img src="jak_wygląda_rynek_nieruchomości.jpg"alt="białe miniaturowe domki na wykresie">

Najlepsze dzielnice we Wrocławiu

Mieszkania z rynku pierwotnego są wybierane coraz częściej. Popularność tę głównie zawdzięcza się możliwości aranżacji wnętrz zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Ogromnym atutem dla tego rodzaju nieruchomości jest także świadomość posiadania gwarancji lub rękojmi, dzięki czemu usunięcie szkód jest po stronie dewelopera. Jednak jakie są najlepsze dzielnice we Wrocławiu? Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska szczególnie cenią sobie części miasta zlokalizowane na obrzeżach, takie jak Krzyki, Gaj czy Muchobór Wielki. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także miejscowości pod samym Wrocławiem. Właśnie dlatego AZ Budownictwo swoje nieruchomości buduje tylko w najlepszych dzielnicach w mieście, jak i jego najbliższym sąsiedztwie. 

<img src="jak_wygląda_rynek_nieruchomości.jpg"alt="baner zachęcający do umówienia się na spotkanie">

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj