Indiańska wioska w pokoju dziecka

Opowieści o Indianach już nie wystarczają Twojemu maluchowi? Chciałby zamieszkać w tipi, nosić pióropusz na głowie i malować sobie indiańskie barwy na twarzy? Spełnij jego marzenie i zaaranżuj jego pokój na wioskę prawdziwych Indian. Sam się przekonasz, jak łatwo stworzyć przytulną i bardzo przyjazną maluchowi przestrzeń.

W naturalnych barwach

W pokoju dziecięcym nie powinniśmy tworzyć malowniczych pejzaży ze zbyt wielu barw. Intensywne kolory utrudniają zasypianie, koncentrację i niekorzystnie wpływają na kreatywność. W wiosce indiańskiej dominuje natura i tym razem również się nią zainspirujemy. Ściany możemy pokryć delikatnym beżem lub brązem, dobrze sprawdzi się również słomkowy żółty oraz wybielony pomarańcz. W krainie małego Indianina idealnie prezentować się będą również delikatne pastele.

Łóżko koniecznie tipi

Wioska indiańska nie może istnieć bez tipi. To namiot, w którym śpią członkowie plemienia. Ma prosty stożkowy kształt i udekorowany jest etnicznymi motywami. Ze względu na duże zainteresowanie dzieci indiańskim środowiskiem, producenci mebli stworzyli łóżka inspirowane tipi. Mają drewnianą konstrukcję, materac jest umieszczony stosunkowo nisko, czasami dodatkowo na stelaż w stożkowym kształcie naciągnięty jest lekki materiał. W takim łóżku można przenieść się w dalekie zakątki świata, do wioski prawdziwych Indian, na łono natury.

Pióropusze i łapacze snów na ścianach

Jednym z symboli Indian jest pióropusz. Musiał być kolorowy, im bardziej zdobiony, tym większy szacunek innych członków plemienia. Oczywiście najbardziej zdobiony należał do wodza. Indiańskie klimaty kojarzymy również z tkanymi łapaczami snów, które dzisiaj pojawiają się w wielu wnętrzach jako ozdoby nie tylko dziecięcych pokoi, ale też sypialni i salonów. Takie dekoracje zawiesimy też w pokoju Malucha. Nad łóżkiem pojawią się łapacze snów, a w strefie zabawy kolorowe pióropusze.

Drewniane i lniane pojemniki na zabawki

W indiańskim pokoju musi być dużo natury, dlatego w miarę możliwości rezygnujemy z tworzyw sztucznych. Pojemniki na zabawki zamiast plastikowe niech będą drewniane. Mogą być pomalowane na różne kolory lub też pozostawione w swojej pięknej naturalnej odsłonie. Maluch swoje skarby może przechowywać także w lnianych koszach, te z uchwytami będą najbardziej praktyczne. W strefie zabawy na podłodze niech pojawi się też tkany dywan z frędzlami, a na łóżku bawełniane poduszki i narzuta.

W ten sposób zaaranżowany pokój jest jak kraina prawdziwych Indian, żyje w nim duch odważnego, uwielbiającego przygody wodza!

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj