Jesienne trendy we wnętrzach 2020

Nie przejmuj się niedostateczną ilością słońca, deszczem czy pochmurną pogodą. Tej jesieni postaw na zmiany w swoim mieszkaniu. Projektanci i designerzy już zaprezentowali najnowsze trendy na ten chłodniejszy sezon w roku. Wciąż na topie są eko rozwiązania i otwarte przestrzenie, w stylizacjach pojawiło się jednak więcej odważnych kolorów i mocno swoją obecność zaznaczyły etniczne wzory.

W przyjaźni z przyrodą

Trudno jest nam się z nią rozstać nawet na chwile. Przyroda dobrze czuje się we wnętrzach naszych domów, a my w jej towarzystwie. Designerzy nieustannie eksperymentują w tym kierunku. Do wyboru mamy już nie tylko wiklinowe i drewniane meble, ale również wykonane z bambusa i trawy z wykorzystaniem najnowszej technologii. Eko styl jest coraz bardziej widoczny w aranżacjach, naturalne materiały współgrają z roślinnymi motywami i zielonymi kwiatami w donicach. W tym wszystkim nie brakuje miejsca na kolory ziemi.

Łączymy, a nie dzielimy

Od kilku lat burzymy ściany i tworzymy otwarte przestrzenie. Kuchnia nie jest już odizolowana od salonu, natomiast jadalnia nie musi stanowić osobnego pomieszczenia. Tej jesieni ten trend jest mocno promowany. Współczesne społeczeństwo żyje bardzo dynamicznie. Ułatwiamy sobie codzienność, organizując ergonomicznie swoją przestrzeń do życia, odpoczynku i towarzyskich spotkań. Na jednej przestrzeni znajduje się aneks kuchenny z wyspą, duży stół z krzesłami, sofa ze stolikiem kawowym i oczywiście multimedialne centrum rozrywki. Czasami gdzieś za parawanem ukrywa się nawet łóżko sypialniane.

Kolorowo, niczym z lat 70. i 80

Przyzwyczailiśmy się do stonowanych i uniwersalnych barw, ale tej jesieni mamy szansę nieco bardziej zaszaleć. Na salony wkraczają blask, połysk i żywe kolory. Wracamy do lat 70. i 80. i malujemy ściany na różowo, żółto i pomarańczowo. W modzie są ciężkie tkaniny, np. w postaci zasłon zawieszonych w oknach i aksamity, które pokrywają pikowane sofy i fotele. Całość dopełniają błyszczące metalowe detale. Niby eklektyzm, ale jednak ze smakiem.

W geometryczne i etniczne wzory

Nie żegnamy się z jednolitymi powierzchniami, ale też nie odwracamy się od wzorzystych motywów. Geometryczne wzory nadal są na czasie. Znajdziemy je na płytkach łazienkowych i kuchennych, plakatach w ramkach, pościeli w sypialni oraz dekoracyjnych poduszkach w salonie. Sięgamy również po etniczne elementy, jak wielobarwne tapety ścienne, dywany z folkowym akcentem, gliniane naczynia, bambusowe oprawy oświetleniowe i plecione makramy.

Może tym razem zakochamy się w jesieni?

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj