Już nie mieszkanie, jeszcze nie dom jednorodzinny. Zamieszkaj w szeregówce!

Domy jednorodzinne to duża inwestycja, często przekraczająca nasz budżet. Mieszkanie wydaje się z kolei opcją nie najlepszą dla nas. Szukamy alternatywy, złotego środka i kompromisu, a jest nim dom szeregowy. To połączenie cech jednorodzinnego domu i mieszkania w bloku. Duży metraż, prywatny teren zielony, przestronne wnętrze, ale również sąsiedzi i jednocześnie kameralna atmosfera. Dlaczego wiele osób decyduje się na takie własne cztery kąty?

Własny ogród i parking

Szeregówki to co najmniej trzy domy połączone ze sobą, mających wspólne ściany. Taka zabudowa jest zdecydowanie tańsza niż typowy dom jednorodzinny, posiada jednak jego cechy. Do każdego domu zazwyczaj należy ogród, jak jest to w przypadku inwestycji Wille Klecina. Ponadto samochodu nie musimy zostawiać „pod chmurką”, w szeregówkach są prywatne parkingi, również podziemne lub też specjalne zadaszenia, tzw. wiaty. W przypadku mieszkań w bloku jest to tylko opcja z ograniczonymi miejscami parkingowymi i dostępna za dodatkową opłatą.

Niskie koszty eksploatacji

W porównaniu z domkiem jednorodzinnym szeregówka jest tańsza w utrzymaniu. Bardzo często media w całości lub częściowo są miejskie, nie musimy się martwić o ogrzewanie, które jest już zapewnione. Ponadto ogrzanie domu szeregowego jest tańsze niż domu jednorodzinnego. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców są osiedlowe śmietniki, których koszty także są niższe.

Własny kąt dla każdego

Decydując się na mieszkanie w bloku, rzadko możemy wybierać spośród dużych metraży powyżej 60-70 m2. Domy szeregowe są większe, najczęściej piętrowe, cechują się bardzo przestronnymi wnętrzami. Do dyspozycji rodziny jest kilka sypialni, kuchnia i jadalnia, salon i łazienki. Powierzchnie takich domów odpowiadają powierzchniom domów jednorodzinnych. Są przy tym duże możliwości zmian i modyfikacji w projekcie, a więc dostosowania domu do indywidualnych potrzeb.

Kameralny klimat

Dom szeregowy to jednocześnie możliwość funkcjonowania we wspólnocie i też życie w zdecydowanie bardziej kameralnym klimacie niż na osiedlu z blokami wielopiętrowymi. Sąsiadów mamy tylko z dwóch stron lub nawet  z jednej. Nie dzielimy też z nimi części wspólnej, ponieważ do każdego domu prowadzi osobne wejście. Znasz wszystkich swoich sąsiadów, co wpływa na większe poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie z niektórymi możesz utrzymywać bliższe kontakty, spotykając się w ogrodzie, a z innymi ograniczyć do minimum ze względu na brak części wspólnych.

W szeregówce odnajdziesz spokój, swój własny kameralny kąt w przestrzennym wnętrzu. Będziesz jednak blisko ludzi, obniżysz koszty eksploatacji w porównaniu do domu jednorodzinnego i nie będziesz musiał rezygnować z odpoczynku we własnym ogrodzie.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj