Baza każdej aranżacji. Jaka podłoga do mieszkania?

Narażona jest na intensywne użytkowanie, ale to właśnie ona jest tłem dla aranżacji wnętrza. Podłoga musi być odporna na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne, dostosowana do częstotliwości i sposobu eksploatacji, a także dopasowana do stylistyki wnętrza. Wśród aktualnie dostępnych rozwiązań podłogowych mamy m.in. klasyczne panele laminowane, nowoczesne winylowe, stylowe drewniane deski i uniwersalne płytki ceramiczne.

Panele laminowane do sypialni i salonu

Są najczęściej wybierane do mieszkań ze względu na ponadczasowość, łatwość montażu oraz szeroki wybór wzorów i kolorów. Panele laminowane bardzo dobrze imitują naturalne drewno, mogą również być w intensywnych odcieniach. Ponadto występują w kilku klasach ścieralności, im jest ona wyższa, tym panele są bardziej odporne na uszkodzenia. To dobry wybór do pomieszczeń takich, jak salon, sypialnia, pokój dziecięcy i domowe biuro. Nie są jednak wystarczająco odporne na wilgoć i kontakt z wodą, dlatego unikamy ich w łazience i kuchni.

Panele winylowe jako alternatywa dla drewna

Są stosunkowo nowym produktem, który jednak bardzo szybko zyskał szerokie grono zwolenników. Panele winylowe cechują się wielowarstwową budową, bardzo dobrą odpornością na wysoką temperaturę, wodę i wilgoć. Można je układać w pomieszczeniach, gdzie panują trudniejsze warunki, jak łazienka czy kuchnia, a także w miejscach narażonych na częstą eksploatację, czyli korytarzu i przedpokoju. Ponadto ich ogromną zaletą jest pięknie odwzorowany rysunek drewna. Do złudzenia przypominają naturalny materiał, są jednak od niego tańsze, trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia bez konieczności regularnej konserwacji.

Drewniane deski, czyli naturalnie piękna podłoga

Deski wykonane z naturalnego drewna ocieplają wnętrze, wspaniale prezentują się w klasycznych i rustykalnych stylizacjach, chociaż są też wybierane przez zwolenników nowoczesności. Wymagają regularnej konserwacji i renowacji, dzięki czemu są inwestycją na długie lata. To związane jest jednak z dodatkowymi kosztami, a także z większą dbałością o stan podłogi. Konieczne jest też stosowanie specjalnych preparatów do pielęgnacji, aby zapewnić deskom solidną ochronę.

Płytki ceramiczne nie tylko do łazienki

Pojawiają się najczęściej w łazience i kuchni, czasem też w przedpokoju. Płytki ceramiczne są odporne na wodę, wilgoć, ścieranie i inne uszkodzenia. Występują w wielu formatach, kolorach i wzorach. Oprócz klasycznej bieli i beżu oraz florystycznych i geometrycznych wzorów do wyboru mamy wielkoformatowe płytki w kolorze surowego betonu, szlachetnego kamienia i rustykalnego drewna. Z tego powodu świetnie sprawdzają się w zastępstwie za panele laminowane i deski drewniane.

Wymiana podłogi wymaga kosztownego remontu, dlatego warto jest poświęcić jej więcej uwagi, dostosować do intensywności eksploatacji, wystroju wnętrza i własnych preferencji, aby uniknąć konieczności szybkiej wymiany.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj