Lato w domu. Zaproś słońce do swojego wnętrza

Lato – czas, który kojarzy się ze słońcem, plażą, odpoczynkiem i beztroską zabawą. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby zachować tych wyjątkowych chwil na dłużej. Pomimo iż z czasem pogoda za oknem ze słonecznego lata zamieni się w chłodną jesień, możesz zaprosić słońce i dobrą energię do swojego wnętrza, a tym samym sprawić, by lato zostało na dłużej. Sprawdź, jak wprowadzić wakacyjny klimat do domu!

Postaw na letnie kolory

Chyba każdemu lato kojarzy się z jasnymi, wesołymi kolorami. Dobór kolorów jest uzależniony oczywiście od Twoich upodobań – mogą to być delikatne pastele, jak i intensywne barwy przypominające soczystą czerwień truskawek czy zieleń trawy. Bez względu na to, jakie kolory wybierzesz, musisz zadbać, by było kolorowo oraz luźno. Wprowadzając lato do wnętrz, puść wodze fantazji – łącz ulubione barwy, nie bój się użycia wielu różnych barw i łączenia ze sobą kontrastów. Co więcej – takie zmiany nie muszą być na stałe. Wystarczy, że wprowadzisz do salonu kilka kolorowych tekstyliów, by zmienić jego klimat. Poduszka, koc a może dywan?

Zadbaj o okna

Jak wpuszczać lato do domu to tylko oknami! Słoneczne dni to czas, kiedy w oknach powinny pojawić się delikatne, zwiewne firany. Ściągnij ciemne, ciężkie zasłony, które królują zimą. Uzupełnieniem całości będą kwiaty – koniecznie postaw ja na oknie, stole i wszędzie tam, gdzie tylko chcesz. Rośliny pozytywnie wpływają na cyrkulację powietrza w mieszkaniu, a ich zielona barwa pozwala ukoić zmysły. Co więcej, ich obecność na każdym kroku będzie Ci przypominać, że za oknem jest lato, czyli czas, kiedy natura tętni życiem. Wybierając kwiaty, stawiaj nie tylko na świeże, cięte bukiety, ale też na ciekawe kompozycje w doniczkach.

Zaaranżuj balkon lub ogród

Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem balkonu lub ogrodu. Jeśli jednak należysz do tej grupy osób, koniecznie wykorzystaj przestrzeń maksymalnie jak to jest tylko możliwe. Planując jej aranżację, pamiętaj o tym, że musi to być miejsce, które pozwoli Ci się zrelaksować po ciężkim, upalnym dniu, ale też spędzić czas ze znajomymi. Obowiązkowym elementem będzie wygodne miejsce do siedzenia, duże ilości kwiatów oraz parasol, który osłoni Cię przed prażącym słońcem. Wszystko to oczywiście w ulubionych kolorach lata bądź też z ciekawymi printami.

Zadbaj o letnie smaki i zapachy

Nic tak nie wprowadza lata do wnętrza jak smak i zapach. Te dwa elementy możesz połączyć jedną rzeczą – wystarczy miska z ulubionymi letnimi owocami. Świetnie w tym celu sprawdzą się truskawki! Komu nie kojarzą się z latem? Jeśli nie masz pod ręką letnich owoców, zawsze możesz wybrać kwiaty – hiacynty, jaśmin, a nawet miętę. Dla wielu nawet karafka z wodą, cytryną i miętą to symbol tego, że za oknem panuje lato. Dla Ciebie też? Możesz także postawić na olejki zapachowe, które będą Ci towarzyszyć dłużej niż kalendarzowe lato, a ich zapach będzie Ci przypominał upalne dni wakacji.

Jak widzisz, wystarczy kilka kroków, by lato zostało z Tobą na dłużej. Które z nich planujesz wykonać? A może już je zrealizowałaś?

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj