Mały plac zabaw. Aranżujemy balkon dla dziecka

Na horyzoncie nie widać lasu, w pobliżu nie ma też żadnej łąki, a czasem po prostu sytuacja i okoliczności zmuszają nas do pozostania w domu. Dzieci jednak bardzo szybko się nudzą, oczekując od rodziców ogromnej kreatywności w organizacji im czasu wolnego. Wykorzystaj balkon do zaaranżowania małego placu zabaw dla swojego malucha.

Priorytet to bezpieczeństwo

Może mały odkrywca nie doceni Twoich starań w tej kwestii, jednak Ty będziesz mógł spokojnie pozwolić się mu bawić na balkonie. Balustrada musi mieć odpowiednią wysokość, co jest standardem w przypadku mieszkań w bloku. Jednak składa się ona często ze szczebelków, pomiędzy którymi nie zawsze są małe odległości. Należy je wypełnić, aby luki w balustradzie nie kusiły maluszka do wsadzenia w nie główki czy nóżki. Przepleć pomiędzy szczebelkami kolorową tkaninę lub wykorzystaj do tego gotowe osłony, które kupisz w każdym sklepie ogrodowym.

Miejsce do zabawy

Niezależnie od tego, czy Twój balkon jest mały czy duży, powinieneś wcześniej zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów małego placu zabaw dla dziecka. Przy ograniczonym metrażu nie warto jest wyposażać balkonu w dużą ilość zabawek, przez które będziesz musiał zrezygnować ze strefy do odpoczynku. Plan zabaw może składać się z piaskownicy, za którą zawiśnie tablica kredowa do malowania. Na ścianie znajdzie się też miejsce na tablicę kreatywną z drewnianymi gwoździami do wbijania dla chłopca i koralikami do zaplatania dla dziewczynki. W strefie do zabawy bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju namioty, w których maluch będzie miał swoją kryjówkę. Wypełnij go poduszkami i kocem i pozwól maluchowi zabrać do niego jego ulubione zabawki.

A może Twoje dziecko wykazuje chęć pracy w ogrodzie, lubi rośliny i pomaga Ci w pielęgnacji kwiatów domowych? Stwórz dla niego na balkonie jego pierwszy mini ogród. Wspólnie wybierzcie rośliny, a także doniczki. Są też specjalne narzędzia dla dzieci, które nie tylko są bezpieczne, ale też kolorowe i w mniejszych rozmiarach.

Strefa odpoczynku dla całej rodziny

Balkon to miejsce do zabawy, ale też wspólnego spędzania czasu wolnego. Dzieci bardzo lubią huśtawki, prawdziwą gratką jest posiadanie swojej własnej. Zawieś na suficie fotel brazylijski lub kokon. Jeżeli masz dużo miejsca, możesz się zdecydować na stojącą podwójną huśtawkę z miękkimi poduszkami. Przyda się też stolik, przy którym napijecie się orzeźwiającej lemoniady lub w ciepłe dni będziecie całą rodziną grać w planszówki.

Dzieci w domu nie muszą się nudzić. Konieczność pozostania w czterech ścianach nie musi oznaczać braku zabawy na świeżym powietrzu. Niech balkon stanie się kreatywnym placem zabaw dla Malucha!

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj