Domowe biuro dla dwojga

Zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia pracy do domów, przearanżowania naszych mieszkań tak, aby można było w nich zarówno odpoczywać i spędzać czas wolny, jak też pracować. A co w przypadku, kiedy dwie osoby musza znaleźć miejsce dla siebie na stosunkowo niewielkiej przestrzeni? W domu pracujecie oboje. Każdy chciałby mieć miejsce dla siebie. Jak zaaranżować biuro dla dwojga?

Kameralny kącik do pracy

To opcja dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na wydzielenie jeszcze jednej większej strefy np. w salonie. W miejscu do pracy powinno znajdować się źródło światła dziennego, więc najlepiej, jeżeli biurka ustawimy przy oknie, oczywiście w miarę możliwości. Dobrze sprawdzi się narożnik pokoju, gdzie świetnie sprawdza się biurko narożne. Od salonu oddzielimy kącik do pracy regałem z książkami, a na jednej z wolnych ścian zawiesimy organizery i tablicę magnetyczną na notatki.

Biuro, którego nie widać

Dla dwóch osób wcale nie potrzebujemy dwa razy więcej miejsca do pracy, niż dla jednej. Jeżeli masz ograniczoną ilość wolnego miejsca w domu, postaw na rozkładany blat. Może mieć różną wielkość, więc bez problemu dopasujesz ją do dwóch osób. Blat zawieszamy na ścianie. Po złożeniu idealnie do niej przylega. Przed rozpoczęciem pracy rozkładamy go i ustawiamy przy nim krzesła.

Wykorzystaj to, co już masz!

Czasami po prostu niemożliwe jest wstawienie do mieszkania dodatkowego mebla, w dodatku niekoniecznie zajmującego mało miejsca. Wszystkie ściany zostały już zastawione szafkami i półkami, a na podłodze pozostało już tylko tyle wolnej przestrzeni, abyście mogli się swobodnie poruszać…, a pracować gdzieś trzeba. Odkryj nowe funkcje niektórych mebli. Pracować możecie przy stole w części jadalnianej, blacie kuchennym i przy wyspie, oddzielającej salon od kuchni. Ale jak zachować porządek w takim miejscu? Wszystkie niezbędne Wam rzeczy i materiały do pracy możecie przechowywać w mobilnych szafkach i organizerach na kółkach. Ustawiacie je przy stole lub blacie, a po skończonej pracy chowacie do szafy lub w inne, mniej widoczne miejsce.

Każdy w innym miejscu

Cenicie sobie spokój, ciszę i samotność w pracy? Nie musicie pracować przy jednym biurku! Jedno biurko może stanąć w salonie obok sofy, drugie w sypialni przy oknie. Jedna osoba może pracować przy stole w jadalni, druga przy rozkładanym blacie w przedpokoju. To również dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy home office jest tylko chwilowym i przejściowym rozwiązaniem, przez co nie chcecie przeprowadzać domowych aranżacyjnych rewolucji.

Jeżeli już urządzasz biuro w domu, zadbaj o jego wygląd, powinien być spójny z całością aranżacji. Efektywności pracy sprzyjają jasne barwy, a dobrą energię uzyskasz, dodając zielone akcenty, naturalne dodatki i rośliny.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj