Wnętrze pod skosami. Jak zaaranżować poddasze?

Skosy nie należą do najbardziej pożądanych elementów w domu. Kojarzą nam się z trudnościami aranżacyjnymi. Dostrzegamy w nich tylko ograniczenia – mniejsza powierzchnia użytkowa, niski sufit, brak pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni. Poddasze ze skosami może być jednak bardzo klimatycznym miejscem, które nawiązuje do loftów z minionej epoki. To miejsce, które nadaje się zarówno na przytulną sypialnię, jak też praktyczną garderobę oraz bajeczny pokój dziecka.

Prywatna strefa relaksu

Poddasze jest miejscem, gdzie jest najciszej, hałas dociera tutaj o zdecydowanie mniejszym natężeniu. Warto jest więc przeznaczyć je na sypialnię czy pokój dziecięcy . Pod niskimi skosami mogą znaleźć się szafki do przechowywania lub kosze na zabawki. Jeżeli są wyższe, to z powodzeniem możesz ustawić pod nimi łóżko, nie każdy ma szansę zasypiać przy świetle księżyca z widokiem na gwiazdy. Powierzchnię skosów w pokoju dziecka warto jest dodatkowo udekorować, np. naklejkami lub fototapetą.

Otwarta przestrzeń dla wszystkich

Wydaje Ci się to niemożliwe? A jednak, na poddaszu może powstać w pełni funkcjonalny salon z aneksem kuchennym. Nowoczesność lubi otwarte przestrzenie, poza tym odwrócimy uwagę od skosów, jeżeli optycznie powiększymy wnętrze. Najniższe miejsce zaaranżuj na strefę do relaksu, a więc może tam stanąć np. sofa ze stolikiem kawowym. Jeżeli skosy są wyjątkowo niskie, niech będzie to miejsce na dodatkowe półki. Ciekawie prezentować się też będzie tam stół z krzesłami, który zostanie dodatkowo doświetlony przez naturalne światło, przedostające się do środka przez okno. Skosy to również idealna przestrzeń dla klimatycznej kuchni. Dzięki meblom na zamówienie wykorzystasz każdy zakamarek i skos.

Luksus, na który możesz sobie pozwolić

Miejsce na salon z kuchnią, sypialnię, dziecięcy pokój i łazienkę już masz, a poddasze wciąż pozostaje puste, niewykorzystane, marnuje się? Stwórz tam przestrzeń, która zwiększy Twój codzienny komfort. Niech będzie to np. garderoba, o której marzy każda kobieta. Zamów meble na wymiar, aby można było zagospodarować odpowiednio całą przestrzeń. Pod skosami pojawić się mogą szafa lub półki z szufladami. Poddasze to także dobre miejsce do zaaranżowania domowego biura lub przestrzeni do zabawy dla dzieci, z koszami pełnymi zabawek, dużymi pufami, hamakami i huśtawkami.

Daj im szansę! Skosy mają swój wyjątkowy charakter i klimat. Sam przekonasz się o tym , kiedy wypełnisz poddasze kolorami, meblami i dodatkami.

Skontaktuj się z nami

    Porozmawiajmy

    Szanowni Państwo,

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj