W poszukiwaniu oszczędności przy urządzaniu mieszkania

Kupiłeś mieszkanie, teraz musisz je urządzić. Okazuje się, że koszty wykończenia i aranżacji wnętrza bardzo się różnią. Niektórzy przeznaczają na ten etap pracy 1000 zł/1 m2 mieszkania, z kolei są też tacy, którzy wydają na urządzenie mieszkania nawet 3 razy więcej. Ty jednak nie planujesz przesadnie dużych wydatków i chciałbyś, gdzie jest to możliwe, zaoszczędzić pieniądze bez utraty na jakości wykończenia wnętrza. Jak możesz to zrobić skutecznie?

Korzystaj z okazji, ale rozsądnie

Bardzo często słowo PROMOCJA oznacza, że musimy z niej skorzystać, a przynajmniej się nią zainteresować. W rzeczywistości powinno być zupełnie inaczej. Kupując jeden wazon, drugi możesz dostać za cenę o 10% niższą. Czy to dobra okazja? Zastanów się, czy drugi wazon jest Ci potrzebny. Nawet 90% pierwotnej ceny to już kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt złotych, które mogłabyś przeznaczyć np. na niezbędne akcesoria do łazienki. Zakupy w wielosztukach opłacają się jednak, jeżeli kupujemy faktycznie wszystko to, co jest nam potrzebne, np. sprzęt RTV/AGD. Bardzo często korzystniej jest wybrać wszystkie urządzenia w jednym sklepie, płacąc mniej za całość lub też za poszczególne produkty.

„Starych” mebli nie spisuj na straty

Każdy chciałby nowe mieszkanie urządzić od podstaw, wyposażając je w meble i dodatki świeżo kupione w sklepie. Jeżeli jednak szukamy oszczędności, to dobrym ich źródłem są właśnie meble, z których korzystamy aktualnie lub nawet zostały już zapomniane. Sofę kupowałeś 5 lat temu i jest jeszcze w całkiem dobrym stanie, nie pasuje jednak kolorystycznie do Twojego nowego salonu. Wystarczy, że okryjesz ją narzutą i udekorujesz poduszkami tak, aby kolor i wzór nawiązywały do wystroju wnętrza. Drewniany stolik ze strychu możesz odmalować, z kolei do wiszącej lampy dokupić jedynie abażur, zaoszczędzając tym samym nawet połowę.

Może poradzisz sobie sam?

Nie wszystko musisz zlecać firmie remontowej i wykończeniowej. Są prace, z którymi poradzisz sobie sam. Być może zajmie Ci to nieco więcej czasu, jednak unikniesz kosztów robocizny. Przykładowo za pomalowanie ścian płacimy średnio 10,00 zł/m2, a nie jest to czynność trudna i wymagająca. Panele również możesz położyć samodzielnie, wybierając model bez klejenia, a z praktycznym systemem quick step. Czy w składaniu mebli też potrzebujesz pomocy czy może poradzisz sobie sam, korzystając z bardzo szczegółowej instrukcji obsługi? Do pracy możesz zaangażować też innych członków rodziny lub znajomych.

Zanim przystąpisz do projektowania i aranżacji swojego nowego M, zastanów się nad priorytetami. Skoncentruj się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, a to, z czego możesz zrezygnować pozostaw na później.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj