DEKORACJA I KOMFORT. RODZAJE GRZEJNIKÓW POKOJOWYCH

Jest niezbędny w wielu domach i mieszkaniach, jest elementem instalacji grzewczej, odpowiedzialnym za oddawanie ciepła i rozprowadzenie go po pomieszczeniu. Przez długi czas traktowany był jako konieczne wyposażenie wnętrza, które musi w nim być, ale najlepiej będzie ukryć go za sofą czy regałem. Obecnie mamy szeroki wybór grzejników wśród których są też modele o dekoracyjnym charakterze.

Z czego wykonane są grzejniki pokojowe?

Materiał w znaczącym stopniu wpływa na ich jakość pracy, ale też wygląd. Wyróżnić możemy grzejniki stalowe, które swoim wyglądem mogą przypominać zarówno zabytkowe grzejniki żeberkowe, jak też nowoczesne, minimalistyczne formy. Cechują się szybką konwekcją, która zaczyna się po ok. 5 minutach. Łatwo się nimi steruje, ale są cięższe, niż np. grzejniki aluminiowe czy miedziane. Te z kolei modele wyróżniają się bardzo dobrym przewodzeniem ciepła, konwekcja zaczyna się już po 3 minutach. Ich duża zaletą jest odporność na korozję. Jeżeli chodzi o grzejniki aluminiowe, to są modele, które składają się z żeberek z możliwością wyboru ich ilości. Kupujemy ich tylko tyle, ile potrzebujemy, co pozwala nam tworzyć konstrukcje o dowolnych wielkościach.

Efektowne grzejniki dekoracyjne

Grzejnik w nowoczesnych wnętrzach pełni już nie tylko funkcję grzewczą, ale też dekoracyjną. Przybierać może bardzo futurystyczne formy, być dziełem sztuki wyróżniającym się na tle stonowanej kolorystyki łazienki lub też idealnie komponować się z jasnymi barwami ścian w salonie, będąc ciekawym akcentem z powierzchnią imitującą naturalne drewno. Grzejniki dekoracyjne występują w szerokiej palecie kolorów i wzorów. Świetnie sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od ich przeznaczenia. Ogromną popularnością cieszą się modele w kolorach białym i czarnym, najczęściej wybierane są w wersji pionowej, co jest uwarunkowane zajmowaniem przez grzejniki mniejszej powierzchni. Przekłada się to na większą swobodę aranżacji wnętrza. Grzejnik może przypominać gładką płytę o połyskującym wykończeniu. Niezwykle oryginalnie prezentują się też grzejniki będące połączeniem kilku geometrycznych form, także różniących się kolorem i wykończeniem. Można też potraktować grzejnik jako ożywiający wnętrze akcent kolorystyczny i wybrać model w żółtym, zielonym lub czerwonym kolorze.

Ogrzewają i dekorują jednocześnie, dlatego dzisiaj nie chowamy ich już za meblami, a umieszczamy w widocznych miejscach na ścianach. Zastępują obrazy i artystyczne dzieła sztuki, a przy tym sprawiają, że w domu panuje dobry, ciepły klimat.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj