CLASSIC BLUE KOLOREM ROKU 2020. JAK GO WYKORZYSTAĆ WE WNĘTRZACH?

Wraz z początkiem roku pojawiają się nowe trendy we wnętrzach, a designerzy i projektanci nie mogą się doczekać, kiedy wykorzystają je w swoich projektach. Są też kolory, które przez kolejne 12 miesięcy będą odgrywały dominującą rolę. Według Instytutu Pantone 2020 rok będzie rokiem koloru classic blue, czyli barw, które możemy porównać do intensywnego granatu lub nieba w ciepłą, letnią noc.

Elegancja i ponadczasowość

Dlaczego właśnie classic blue? Jak wyjaśniają przedstawiciele Instytutu Pantone, kolor został wybrany z uwzględnieniem połączenia dwóch bardzo ważnych dla współczesnego społeczeństwa cech – elegancji i ponadczasowości. Wywnioskowali, że powinien być to kolor bazowy, stwarzający ogromne możliwości wykorzystania go we wnętrzach. Najlepiej, jeżeli będzie pasował do szerokiej gamy barw i tym samym stworzy dla nich idealne tło. Classic blue jest kolorem bardzo stabilnym, ponieważ należy do niebieskiej palety barw, która uznawana jest za najbardziej uniwersalną. Jednocześnie jednak jest to odcień bardzo energetyczny, wtłaczający w człowieka dużą porcję odwagi, również jeżeli chodzi o aranżację wnętrz.

Co możesz z nim zrobić?

Tak naprawdę wszystko! Potraktować jako tło i bazę, pokrywając nim wszystkie ściany. Nadać mu rolę dodatku, uzupełnienia, wybierając dekoracje w tym kolorze. Świetnie sprawdzi się też jako jeden z dwóch dominatorów, czyli we wnętrzach, w których to dwa, a nie jeden kolor są na pierwszym miejscu. Classic blue pięknie prezentuje się na frontach szafek kuchennych, podczas gdy blat jest w kolorze drewna, a ściana między szafkami została pokryta czarną, połyskującą płytą. W sypialni można pomalować nim jedną ścianę, dekorując ją np. nowoczesną sztukaterią, podczas gdy pozostałe pokryjemy delikatnym, brudnym różem. W salonie pięknie prezentować się będzie sofa w kolorze classic blue, zasłony i poduszki. Podkreśli miękkość tkanin, a także jeszcze mocniej uwydatni złote wykończenia mebli. Jest też kolor, idealnie współgrający z bielą, tak bardzo często pojawiającą się w nowoczesnych aranżacjach. Odnajduje się doskonale w towarzystwie butelkowej zieleni. Wydaje się to niemożliwe? Dwa mocne, dominujące i wyraziste kolory w jednym wnętrzu? To jednak świetny sposób na stworzenie pełnej energii stylizacji.

Niczym morska fala zburzonego morza wypływamy na głębokie wody designu roku 2020, na czele z energetycznym kolorem roku classic blue. Masz już pomysł na jego rolę we wnętrzu Twojego mieszkania?

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj