Dobry chwyt. Trendy w uchwytach meblowych

Mała zmiana, duży efekt, tak najprościej można opisać wymianę uchwytów meblowych. Dzięki nim szafki otrzymują nowy wygląd, odświeżony, niekiedy zaskakujący, zgodny z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Współcześni designerzy zachęcają do eksperymentowania. Pokazują, że można bawić się stylami, tworząc swoje własne. To, co pozornie do siebie nie pasuje, w rzeczywistości współgra fantastycznie. Jakie uchwyty meblowe są obecnie na czasie i jak je dopasować do mebli?

Porcelanowe gałki retro

Niezwykle szlachetne i bardzo wyraziste, nawiązuje nieco do minionej epoki i jednocześnie zabierające nas w orientalną podróż, czyli kolorowe gałki wykonane z porcelany. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przypadku gładkich frontów meblowych. Tego typu uchwyty są bardzo dekoracyjne, wzorzyste i w odważnych paletach kolorystycznych. Szczególnie warto wybrać gałki ręcznie malowane, z których każda jest prawdziwym unikatem, wyjątkowa, niepowtarzalna, doskonałe dzieło sztuki. Porcelanowe gałki łączymy zarówno z naturalnym drewnem, gdzie panuje sielski klimat, jak też z frontami w bardziej intensywnym kolorze, np. granacie lub zieleni.

Blask kryształów

To uchwyty dla miłośników elegancji i szyku, który objawia się we wnętrzu blaskiem i mieniącym się światłem. Uchwyty w kształcie kryształów lub udekorowane biżuteryjnymi kamieniami na pewno odmienią każde wnętrze, wtłaczając w nie dużą porcję wykwintnego stylu. Doskonale współgrają z połyskującymi frontami ciemnych szafek, np. czarnym lub grafitowych. Przy białych są bardzo dyskretnym, ale wyrazistym akcentem dekoracyjnym, który w innym świetle ukazuje chłodny minimalizm. Taki błyszczący akcent występuje zarówno w kolorze transparentnym, jak też w szerokiej palecie barw. A gdyby tak połączyć dwa różne odcienie…?

Metalowy industrial

Styl industrialny mocno zakorzenił się w trendach modowych, w nowoczesnych mieszkaniach widoczne są jego wpływy, czasem mniej lub bardziej. Metalowe uchwyty mogą być ciekawym akcentem w kuchni lub w salonie, w których panuje już surowy klimat lub też chcemy nieco pozbawić go przytulnego ciepła. Czarne, proste uchwyty wspaniale prezentują się przy meblach jasnych, jak też drewnianych. Jeżeli decydujesz się na miedziane, koniecznie połącz je z czarnymi frontami.

W dziecięcym stylu

Z meblami dziecięcymi również można eksperymentować. Uchwyty w takim klimacie są kolorowe, przybierają różne kształty, niekiedy są w kształcie kwiatów, motyli, samochodów czy uśmiechniętych emotikonek. Każde dziecko na ich widok się uśmiechnie.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj