CZYM POKRYĆ ŚCIANĘ W PRZEDPOKOJU? PRAKTYCZNIE I ESTETYCZNIE

Wchodzisz do mieszkania i co widzisz? Przedpokój, a w nim? To zależy, może być to duża szafa z lustrem, oryginalna szafka na buty z siedziskiem lub udekorowana zdjęciami rodzinnymi ściana, no właśnie…ściana. Przedpokój powinien być przystawką w Twoim domu, jego wizytówką, wprowadzeniem, leadem, podsumowaniem, a więc esencją. Jednocześnie nie może utracić swojej praktycznej funkcji i należy pamiętać, że powierzchnie w nim są bardziej narażone na zabrudzenia. Są jednak pomysły, które doskonale się sprawdzają .

(Nie)zapomniana boazeria

Zapewne wielu chciałoby o niej zapomnieć i już więcej do niej nie wracać. Jednak to ona wróciła do nas, boazeria ponownie zagościła we wnętrzarskich trendach i czuje się w nich znakomicie. Tym razem jednak, jest to inny rodzaj boazerii, w nowoczesnym stylu.To boazeria angielska, wykonana z drewna lub płyty MDF i pomalowana na każdy możliwy kolor, wedle uznania. Jeżeli zabezpieczysz ją odpowiednim preparatem, łatwo utrzymasz ją w czystości, a zabrudzenia usuniesz zwilżoną szmatką. To także świetny sposób na ukrycie niedoskonałości na ścianie. Nikt nawet nie zauważy, że coś nie do końca poszło zgodnie z planem.

Ponadczasowa tapeta

Jest to chyba najpopularniejszy sposób pokrywania ścian, oczywiście oprócz farby, którą owszem możesz wybrać do przedpokoju, ale koniecznie musi być to farba zmywalna, wodoodporna. Tapeta jednak stwarza większe możliwości aranżacyjne i jest bardziej odporna na zabrudzenia. Możesz dowolnie szaleć z kolorami i wzorami, łączyć je ze sobą, mieszać. Tapety mają bardzo dekoracyjny charakter i w prosty sposób potrafią zmienić wnętrze nie do poznania. Nie masz pomysłu na swój przedpokój, a jednak wiesz, że brakuje mu energii i temperamentu? Chciałbyś dodać jakieś dekoracje, ale zupełnie nie wiesz, co będzie pasowało do tego wnętrza? Wystarczy dekoracyjna tapeta, np. we florystyczne lub geometryczne wzory i nic więcej już nie potrzeba.

Czerwony jak cegła

Moda na cegłę trwa i nie pozwolimy jej tak szybko odejść. Pokochaliśmy ją miłością bezgraniczną i we współczesnych wnętrzach jest częstym, stałym gościem. Możesz zdecydować się na naturalną cegłę lub płytki imitujące jej wzór, do złudzenia przypominające jej naturalny odpowiednik. Płytki z cegły bardzo dobrze pokrywają nierówności, można je też montować zarówno na całej powierzchni, jak też tylko w wybranych miejscach, tworząc unikalne wzory na ścianie. Ponadto nie muszą być jak kiedyś mocno pomarańczowe, ale np. brązowe czy białe. Tych ostatnich jednak nie polecamy do przedpokoju.

Boazeria, tapeta czy cegła…a może masz inny pomysł na ściany w przedpokoju?

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj