4 POMYSŁY NA ŚCIANĘ Z TELEWIZOREM

Salon bez telewizora? Nie, to niemożliwe. Współczesne społeczeństwo bardzo dużo czasu spędza przed telewizorem, pomimo że wciąż bardzo dużo mówi się o braku czasu dla siebie i bliskich. Telewizor stanowi ważny element wyposażenia salonu, dlatego warto jest odpowiednio zaaranżować ścianę, na której się znajduje. To miejsce może prezentować się naprawdę efektownie. Sekret tkwi w szczegółach.

Telewizor w oprawie

Nie musisz się ograniczać tylko do szafki RTV, która samotnie stoi pod ścianą, „dźwigając” bez wsparcia potężny sprzęt. Może warto jest jej zapewnić towarzystwo? Wykorzystaj meble do stworzenia pewnego rodzaju oprawy. Telewizor zamocuj na ścianie, a wokół niego, z każdej strony niech znajdą się zamykane półki. Najlepsze będą z ukrytymi uchwytami i z połyskującymi frontami. Dla jeszcze ciekawszego efektu wybierz meble w kolorze kontrastującym ze ścianą.

TV we wnęce

Oprawa meblowa Cię nie przekonała? W takim razie, może wnęka bardziej przypadnie Ci do gustu. Do jej wykonania przyda Ci się panel z wnęką, który można wykonać na zamówienie. Koniecznie powinno się w nim znaleźć ukryte podświetlenie, a w centrum oczywiście ekran telewizora. Aby zachować minimalistyczny design nowoczesnego wnętrza, zrezygnuj z dodatkowych, dużych szafek. Wystarczy niewielka, niska i filigranowa, w kolorze ściany, na której umieścisz dodatkowy sprzęt DVD.

Z drewnem w tle

Odchodząc nieco od minimalistycznych wnętrz, zmierzamy w kierunku ciepła i przytulności. Co, jak nie drewno, jest najlepszym „ogrzewaczem” stylizacji? Ścianę za telewizorem lub jej fragment pokryj drewnianymi deskami lub fornirem w kolorze naturalnego drewna z wyraźnie zarysowanym usłojeniem. Dla jeszcze lepszego efektu ciepła dopełnij całość oświetleniem ledowym. Taka ściana fantastycznie prezentować się będzie w towarzystwie drewnianych mebli. Zrobiło się naprawdę bardzo przyjemnie.

Praktycznie w zabudowie

Meblościanki kojarzą się raczej z czasami PRL-u. Ale nowoczesna zabudowa z połyskującymi frontami w białym kolorze przeplatanymi drewnianym fornirem już robi wrażenie. Ściana zostaje maksymalnie wykorzystana. Oprócz tego, że telewizor zostaje bardzo ciekawie wyeksponowany i jednocześnie nie dominuje we wnętrzu, to dodatkowo zyskujesz dużo miejsca do przechowywania. Z kolorami frontów oraz elementami zabudowy możesz dowolnie eksperymentować, wyposażając ją w większą ilość półek, które pozwolą Ci stworzyć mini domową biblioteczkę lub większą ilość zamykanych szafek na swoje drobiazgi, dokumenty i inne potrzebne rzeczy, zachowując przy tym porządek w salonie.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj