BIAŁE MEBLE. A CO ZE ŚCIANAMI?

Biel to jeden z kolorów, które są w palecie barw wpisujących się w najnowsze trendy. Pojawia się jednak nie tylko na ścianach, ale też na meblach. W wielu nowoczesnych wnętrzach możemy podziwiać białe, połyskujące fronty w salonie lub drewniane szafki w bieli w kuchni. Biały kolor jest doskonałym tłem dla innych barw, dlatego jeżeli zdecydujesz się na takie meble, możesz zaszaleć z kolorem ścian. Czy masz pełną dowolność?

Skandynawski salon

Białe meble są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, który Polacy nie tylko akceptują, ale również chętnie sięgają do szwedzkich i norweskich inspiracji. Biel w takim przypadku świetnie współgra z beżem i pastelowymi odcieniami, np. delikatnym błękitem. Podłoga koniecznie drewniana, może być jasna lub ciemna w zależności od tego, czy chcesz optycznie powiększyć czy pomniejszyć pomieszczenie. A może drewno też na ścianie? Dlaczego nie?!

Kontrasty to zawsze dobry pomysł

Jeżeli nie masz pomysłu na białe meble, to pokryj ściany ciemnym kolorem. Jeżeli wnętrze jest małe, ogranicz się tylko do jednej ściany. Czy musi być to od razu czerń, tworząca z bielą klasyczną szachownicę? Niekoniecznie! Białe meble świetnie prezentować się będą na ścianie w kolorze granatowym, mocnej zieleni i szlachetnego fioletu. To również dobry sposób, aby wyeksponować najważniejsze meble, jak np. witrynę z lubioną zastawą lub regał z książkami.

Monotematycznie, ale nie nudno

A może wnętrze całe na biało? Co powiesz na biel na meblach i ścianach? Nie będzie przesadnie chłodno i sterylnie, jeżeli zdecydujesz się na dodatki z mocnym akcentem kolorystycznym. Na białym tle wspaniale prezentować się będą czerwony dywan, pomarańczowe wazony, zielone poduszki, a także złote świeczniki… oczywiście nie wszystko naraz! Wybierz jeden z tych kolorów i udekoruj nim swój biały salon lub sypialnię.

Pożądany chłód

Kolor biały szczególnie polubili miłośnicy nowoczesnych wnętrz, które charakteryzują się minimalizmem oraz prostotą. Są z założenia chłodne, oczywiście jeżeli jasnych barw nie przełamiemy innymi kolorami. Jeżeli jednak chcesz zachować surowy charakter wnętrza, białe meble możesz dopełnić kamieniem na ścianie lub pokryć je szarą farbą. Tych samych kolorów i materiałów szukaj w dodatkach. Taki salon czy kuchnia będą prezentować się elegancko i z klasą. Nie jest to jednak wnętrze uniwersalne, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Niektórym z pewnością zabraknie w nim ciepła i przytulnego klimatu.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj