WNĘTRZE W NADMORSKIM KLIMACIE. STYL HAMPTON

Piaszczyste plaże otulone ciepłem nowojorskiego słońca, przytłumiony błękit wody i biel morskiej piany, a wszystko to skropione nienachalnym luksusem… aranżacja wnętrza mieszkania może być bardzo inspirująca podróżą, nawet na inny kontynent, np. do willowej miejscowości Hampton na Long Island. Zaznasz w niej błogiego relaksu, rozkoszując się widokiem nadmorskich pejzaży. Taki właśnie jest styl Hampton, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju.

W kolorach morza

To propozycja wnętrza dla osób, którzy naprawdę lubią kolor niebieski. Nie musi być to intensywny kobalt, ale znacznie lepiej w stylu Hampton odnajduje się cyjan, lazur i turkus, czyli kolory oceanu. Raczej stawiamy na delikatne, przygaszone i przytłumione odcienie niebieskiego. Łączymy je z bielą, która niczym spienione fale zalewa krystalicznie czyste barwy wody. Jeżeli chcesz, aby wnętrze było bardziej wyraziste, np. preferujesz mocniejsze akcenty, to wybierz dodatki w kolorze szmaragdowym, grafitowym, a nawet koralowym. Mogą być to dekoracyjne poduszki w paski, zasłony w oknach bądź pufy.

Otwartość na świat

Ocean to przestrzeń i jest ona ważna również w stylu Hampton. Wnętrza powinny być otwarte, dlatego bardzo dobrze odnajduje się on np. w salonie połączonym z kuchnią i jadalnią. Wielkoformatowe przeszklenia w oknach i sufity w kolorze ścian – wszystko to tworzy przestrzeń we wnętrzach. Jeżeli pomieszczenie ma stosunkowo małą powierzchnię, pozbywamy się zbędnych dodatków, wkraczamy w strefę minimalizmu, ale nie pozbywamy się wszystkiego. Stawiamy na monochromatyczne wnętrza, a więc ściany i meble w jednym kolorze – białym, kremowym lub beżowym. Wszystko skrapiamy kolorami oceanu.

Przytulnie i przyjemnie

Styl Hampton to w znaczącym stopniu wygoda i komfort. Kojarzymy go z odpoczynkiem na plaży, a zatem z relaksem, dla którego miejsca nie może brakować też w naszym mieszkaniu. Wygodne, miękkie sofy z dużymi poduszkami, fotele z wyprofilowanymi oparciami, wiszące wiklinowe huśtawki, a nawet hamaki to meble idealnie sprawdzające się we wnętrzach urządzonych w nadmorskim klimacie.

Nieco eksperymentalnie

Nie możemy przytłoczyć wnętrza dodatkami, ale możemy je nimi udekorować. Świetnie prezentować się będzie na ścianie obraz w drewnianej ramie z widokiem zachodzącego na plaży słońca. Nad stołem niech zawiśnie lampa z naturalnego drewna, a na podłodze niech staną duże zielone rośliny w wiklinowych koszach. Może masz gdzieś w swoich skarbach pamiątki z wakacji, np. duże muszle czy kolorowe kamienie – będą pięknie zdobiły wnętrze Hampton.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj