KOLOR W KUCHNI – MEBLE KUCHENNE INACZEJ

Meble kuchenne z naturalnego drewna to klasyka, przez niektórych uważana za nudną. Również białe fronty, które są głównym reprezentantem nowoczesności w kuchni, już nie są tak pożądane jak kilka lat temu. Co zatem uległo zmianie? Bardziej polubiliśmy kolor! Aranżujemy wnętrza z coraz większą odwagą, nie boimy się intensywnych barw, które zaznaczają swoją obecność we wnętrzach już nie tylko w dodatkach. Kolorowe fronty wychodzą z cienia!

W jakim kolorze?

Rezygnujemy z bieli i odcieni brązu, ale możemy bezpiecznie postawić na kolor szary. Jest równie bezpieczny, ale nie tak oczywisty w zabudowie kuchennej. Wspaniale komponuje się z drewnianymi blatami, jak też tymi w kolorze czarnym. Szare fronty stwarzają ogromne możliwość w doborze dodatków. Nie musisz już ukrywać wszystkich akcesoriów kuchennych. Możesz wybrać je np. w kolorze fioletowym lub morskim i zawiesić na haczykach pod szafkami.

Dla odważniejszych polecamy meble kuchenne bordowe, a nawet w intensywnej czerwieni. Oczywiście taki kolor najlepiej prezentuje się w wersji połyskującej. Pasujące do nich blaty występują w kolorze naturalnego kamienia lub też w jasnym odcieniu szarości, np. w takim, jakim wybrałeś uchwyty szafek.

W nowoczesnych kuchniach dobrze czują się też pastelowe kolory, np. delikatna mięta czy kobiecy róż. Jeszcze niedawno hitem były dodatki w tych barwach, dzisiaj wykonuje się w takiej wersji fronty kuchenne. Wspaniale prezentują się szczególnie w przypadku kuchni otwartej na salon, w którym dodatki są w pastelowych barwach.

Misz masz

W jednym kolorze wciąż nudno i monotematycznie? W takim razie pomieszajmy kolory! Zasada jest prosta – mocny odcień uzupełniamy o delikatniejszy i bardziej stonowany. Świetnie współgrają ze sobą czerń oraz kolor żółty. Zgrany duet tworzy biel z czerwienią oraz szary z niebieskim. Intensywny akcent kolorystyczny ożywi też fronty o strukturze naturalnego drewna, nadając kuchni bardziej nowoczesnego wygląd. Drewno w zestawieniu z zielenią stworzy przestrzeń, w której natura będzie odgrywała pierwszoplanową rolę. Odważnym krokiem będzie drewno połączyć z soczystą pomarańczą, ale efekt pozytywnie Cię zaskoczy.

Lubisz oryginalność i niecodzienne rozwiązania? W takim razie wyobraź sobie kuchnię z szafkami w kolorze pistacjowymi, pomiędzy którymi na ścianie ułożone zostały płyty imitujące naturalne drewno, a nad stołem zawisły metalowe lampy. To wysmakowana awangarda, nieprzesadzona a tak bardzo nieoczywista.

Niech Twoja kuchnia nabierze kolorów! Sprzyjają one kreatywności, która podczas gotowania z pewnością Ci się przyda.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj