DODATKOWA PRZESTRZEŃ W MIESZKANIU. BALKON, TARAS, A MOŻE LOGGIA?

Planujesz zakup mieszkania i zależy Ci na dodatkowej przestrzeni, która pozwoli Ci spędzić czas na świeżym powietrzu? W nowoczesnym budownictwie stosuje się kilka rozwiązań. Możesz zdecydować się na balkon, taras, a także loggie. W każdym z tych przypadków masz ogromne możliwości aranżacji i przystosowania przestrzeni do swoich indywidualnych potrzeb. Nie możesz się zdecydować? Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję!

Nieduży balkon, ale wystarczy na kącik wypoczynkowy

Powierzchnia balkonu jest ograniczona, co wynika z jego konstrukcji. Jest to przestrzeń, która znajduje się na zewnątrz głównej bryły, a zatem większy balkon mógłby być dla niej dużym obciążeniem. Balkony jednak mają różny metraż. Może być mały, gdzie wystarczy miejsca na zaledwie jedno krzesło lub suszarkę na pranie, bądź większy, gdzie z powodzeniem zmieści się stolik z krzesłami, a nawet kilka roślin. Modne w ostatnim czasie są bujane i wiszące fotele, które też świetnie sprawdzają się na balkonach w mieszkaniach. Aby latem uchronić się przed słońcem, szczególnie jeżeli balkon znajduje się po stronie zachodniej i południowej, warto zamontować parasol lub markizę.

Loggia przedłużeniem części mieszkalnej

Często nazywana jest balkonem, pomimo że ma zupełnie inny charakter. Jest otwartą częścią budynku, ale jednocześnie znajduje się w jego strukturze. Co więcej, powierzchnia loggii jest wliczona w metraż mieszkania, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu własnego M. Może pełnić funkcję taką, jak balkon. Znajdzie się na niej miejsce na wygodne fotele i mały stolik, latem znacznie lepiej na świeżym powietrzu niż w zamkniętym pomieszczeniu smakuje poranna kawa. Niektórzy decydują się wykorzystać loggie jako dodatkowe pomieszczenie w mieszkaniu lub też przedłużenie salonu, kuchni bądź jadalni. Można ją zabudować, aranżując tam np. domowe biur, kącik do zabawy dla dzieci, jadalnię czy po prostu zimowy ogród.

Taras prawdziwym luksusem

Jest charakterystyczny raczej dla domków jednorodzinnych i szeregowych. Można jednak spotkać mieszkania i apartamenty w blokach, które na parterze, a także na najwyższym piętrze posiadają duże tarasy. Są to większe odmiany balkonów o poziomej powierzchni, które znajdują się na zewnątrz budynku. Nie są zadaszone, mają dużą powierzchnię, która stwarza praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji. Taras można podzielić na strefy – do odpoczynku z hamakiem, biesiadowania z przyjaciółmi ze stołem i krzesłami, a także dla dzieci np. z piaskownicą i huśtawką. Dla większej prywatności i intymności możesz otoczyć taras roślinami, a dla ochrony przed słońcem zamontować markizę.

Znając charakter i zalety poszczególnych rozwiązań, łatwiej będzie Ci je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i stylu życia.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj