URZĄDZAMY ŁAZIENKĘ. JAK WYBRAĆ MEBLE ŁAZIENKOWE?

W łazience musi się znaleźć umywalka, kabina prysznicowa lub wanna oraz pralka. Jeśli pomieszczenie to jest połączone z toaletą, nie może w nim zabraknąć również muszli WC. Należy też pamiętać o miejscu do przechowywania kosmetyków, ręczników, środków czystości i akcesoriów łazienkowych. Wygospodarujesz je dzięki uzupełnieniu wnętrza o odpowiednie meble. Muszą one jednak spełnić kilka warunków, aby mogły zostać wykorzystane w pomieszczeniu, gdzie będą miały kontakt z wodą i nieustannie będą narażone na wilgoć.

W małej łazience szafka pod umywalkę

Połączenie umywalki z szafką to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Jeżeli masz niewiele miejsca do zagospodarowania, zrezygnuj z podwieszanej umywalki, jak również tradycyjnej z postumentem. Postaw na zestaw, dzięki któremu zyskasz miejsce do mycia rąk oraz porannej i wieczornej toalety, a także przestrzeń do przechowywania. Szafka pod umywalką przyda się zarówno na ręczniki, jak i akcesoria łazienkowe czy środki czystości.

Dodatkowe szafki wiszące i stojące

Szafka pod umywalką może jednak nie wystarczyć, aby pomieścić wszystkie Twoje kosmetyki oraz akcesoria. Zawsze dobrze jest zdecydować się na przynajmniej jeden dodatkowy mebel. W małej łazience sprawdzi się wisząca szafka nad muszlą WC lub pralką – zaoszczędzimy wtedy bardzo dużo miejsca i zyskamy swobodę poruszania się, nawet po najmniejszym pomieszczeniu. Jeżeli natomiast masz w łazience wystarczająco miejsca na szafkę stojącą, na pewno docenisz łatwość jej montażu. Wystarczy złożyć, i gotowe – nie ma konieczności wiercenia, co przy niektórych pokryciach ścian okazuje się niemałym problemem.

To jest ważne!

Meble do łazienki muszą sprostać bardzo trudnym warunkom, znacznie bardziej wymagającym niż te panujące w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. To oznacza, że ważne jest ich właściwe zabezpieczenie, do czego producenci mebli łazienkowych stosują m.in. wodoodporne lakiery. A co z meblami drewnianymi, które już od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością w nowoczesnych łazienkach? Drewno zaimpregnowane i zakonserwowane we właściwy sposób także będzie odporne na niekorzystny wpływ wody oraz wilgotnego powietrza. Trzeba jednak pamiętać o regularnej konserwacji tego typu mebli.

Meble w łazience nie powinny ograniczać swobody Twoich ruchów. Dobrze zaplanuj rozmieszczenie każdego elementu, aby bez problemu poruszać się przy umywalce, brać prysznic i robić pranie. W małych pomieszczeniach będzie to zapewne trudniejsze, dlatego, jeżeli obawiasz się utraty przestrzeni, wybierz szafki wiszące.

Nie zapominaj o designie! Zadbaj o harmonię całego wnętrza, dopasowując stylistykę mebli do koloru ścian, armatury łazienkowej i dodatków.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj