DESIGN W KUCHNI – NIETYPOWE OKAPY KUCHENNE

Białe, połyskujące fronty szafek, eleganckie marmurowe blaty, wykończenie zabudowy kuchennej z naturalnego drewna i nieforemny okap, duże urządzenie nad kuchenką, które skutecznie zaburza harmonię wnętrza. To już na szczęście przeszłość, ponieważ designerzy oraz projektanci postanowili zadbać o funkcję dekoracyjną okapów. Niekiedy przybierają takie formy, że trudno je odróżnić od wiszących żyrandoli czy nawet ściennych dekoracji. Dzisiaj z łatwością dopasujesz opak do swojej skandynawskiej, nowoczesnej, industrialnej czy retro kuchni.

Okapy wyspowe w minimalistycznej stylistyce

Nowoczesne okapy łączą w sobie zaawansowaną technologię z oryginalnym wzornictwem, dekoracyjny charakter z praktyczną funkcją. Są przystosowane do zmieniających się trendów wnętrzarskich, wśród których jest m.in. wyspa w kuchni, świetnie sprawdzająca się na otwartej przestrzeni, łączącej kuchnię z salonem. Płyta elektryczna coraz częściej umieszczana jest na wyspie…, co zatem z okapem? Matka jest potrzebą wynalazków, w ofercie producentów pojawiły się okapy wyspowe w prostych, geometrycznych formach, wykonane ze szkła hartowanego, stali nierdzewnej, lakierowanej stali i laminatu. Są wyposażone w oświetlenie, które wieczorem jest w stanie doświetlić niekiedy nawet całą przestrzeń kuchenną. Niektóre wyposażone zostały dodatkowo w dekoracyjne oświetlenie kolorowe, którym sterujemy za pomocą pilota. Idealnie wpisują się w kolorystykę nowoczesnych wnętrz – biel fantastycznie współgra z czarnymi frontami szafek, z kolei czarne okapy będą idealnie kontrastowały się z jasnymi meblami.

Zaakcentuj jego obecność

Okap trudno ukryć, znacznie łatwiej jest jeszcze bardziej podkreślić jego ważną rolę w kuchni. Futurystyczne formy i kształty, mocne czerwienie, modna butelkowa zieleń, a nawet pastelowy róż i mięta…okap może być prawdziwym dziełem sztuki nowoczesnej. Wyraziste kolory świetnie sprawdzą się w modernistycznej kuchni z retro akcentem, z kolei z metalicznym wykończeniem wkomponują się wystrój modnych loftów i wnętrz inspirowanych pofabryczną przestrzenią. W ten sposób nawet najbardziej monochromatyczna stylizacja emanować będzie pozytywną energią, która sprzyja przyjemnemu gotowaniu.

Potraktuj okap nie tylko jako niezbędne urządzenie kuchenne, ale też jako designerską ozdobę, która współgra ze stylistyką i kolorystyką szafek i ścian. Niech tworzy z nimi spójną całość, wyróżnia się mocnym kolorem lub subtelnie wtapia w zabudowę kuchenną.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj