POKÓJ DLA GOŚCIA – JAK URZĄDZIĆ PRZYTULNY KĄCIK DLA BLISKICH?

Lubisz przyjmować gości? Nie dopuszczasz do siebie myśli, żeby przyjaciel czy kuzynka z daleka nie przenocowali się u Ciebie po sobotniej kolacji? Zawsze możesz przygotować dodatkowe miejsce do spania w salonie lub też samemu jedną noc przespać się na rozkładanej sofie. Jeżeli jednak masz możliwość zaaranżowania osobnej przestrzeni dla swoich przyjezdnych gości, to warto jest to wykorzystać. Dla Twoich bliskich będzie to miły gest, będą czuć się swobodniej w pokoju gościnnym niż w Twojej sypialni.

Przytulna i funkcjonalna przestrzeń

Zazwyczaj na pokój gościnny przeznaczamy najmniejsze pomieszczenie. To dobry pomył, szczególnie jeżeli wybór mamy wyraźnie ograniczony. Musisz jednak mieć świadomość, że nie zawsze spać w nim będzie jedna osoba, a niekiedy dwie, a nawet rodzice z dzieckiem. Zrezygnuj więc z pojedynczego łóżka, decydując się na podwójne, rozkładają sofę lub narożnik. Dodatkowo stanąć w pokoju może rozkładany fotel. Na wyposażeniu pokoju gościnnego powinna się również znaleźć komoda, a jeżeli jest wystarczająco dużo miejsca, to także szafa. Częściowo możesz ją przeznaczyć na swój rzeczy sezonowe czy sprzęty domowe, ale pamiętaj, żeby kilka półek zostawić na ubrania i inne rzeczy osobiste swoich gości. Praktycznym dodatkiem będzie też mały stolik i pufa – jedna lub dwie. To jednak nie jest konieczne i przy ograniczonej przestrzeni możesz z tego zrezygnować.

Nie traktuj pokoju gościnnego jako domowego składziku. W momencie przyjazdu gości możesz mieć problem, gdzie ukryć nieplanowany bałagan. Postaw również na prosty wystrój oraz stonowane kolory. To miejsce do spania, w którym nic nie może zakłócać spokoju snu. Nie każdy lubi mocne i wyraziste kolory, a delikatne i uniwersalne beże oraz szarości jest w stanie zaakceptować każdy.

Gościnny kącik w salonie

Brak wolnego pokoju to nie problem, z którym nie możesz sobie poradzić. Funkcję pokoju gościnnego często w takim przypadku przejmuje salon. Musisz dołożyć wszelkich starań, aby pomimo tętniącego życiem pomieszczenia Twoi goście odnaleźli w nim spokój i chociaż odrobinę prywatności. Może się okazać, że na czas ich przyjazdu będziesz musiał przearanżować swój salon. Najlepiej, kiedy rozkładana sofa lub narożnik znajdą się w możliwie jak największej odległości od strefy jadalnianej i wejścia do pokoju. Przyda się też parawan, którym odseparujesz kącik do spania dla przyjezdnych bliskich od pozostałej przestrzeni salonu. Miłym gestem będzie opróżnienie kilku szuflad, aby mogli rozpakować swoje walizki.

Przyjmij swoich gości tak, jak sam chciałbyś być ugoszczony. Niech poczują się u Ciebie jak w swoim własnym domu.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj