SYNDROM PUSTEGO GNIAZDA. MIESZKANIE DLA DWOJGA

Przez długie lata była Was trójka, czwórka, a nawet więcej. Dom tętnił życiem, każdy potrzebował kawałka podłogi jedynie dla siebie. Dzieci jednak dorastają i nieunikniona jest wówczas chwila, kiedy opuszczają oni Wasze wspólne gniazdko. Pozostają po nich tylko puste pokoje, w których na meblach zbiera się kurz. Nie potrzebujecie już dwupiętrowej willi czy 4-pokojowego mieszkania. To dobry moment na zmiany. Dużą nieruchomość zamieńcie na małe mieszkanie, idealne dla dwojga.

To kwestia oszczędności

Im większa powierzchnia mieszkania, tym wyższe opłaty. Wynikają one z ogrzewania i energii elektrycznej. Duże nieruchomości to też większy czynsz. Można uznać, że mniejsza liczba mieszkańców to niższe rachunki. Z pewnością Wasze opłaty są teraz niższe, jednak ogrzać wciąż musicie taką samą powierzchnię. Decydując się na mniejsze mieszkanie, możecie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. W skali roku jest to już pokaźna suma. Dzięki temu będziecie mogli sobie pozwolić na wakacje za granicą bądź też częstsze wypady na weekend.

Jedno zamieńcie na dwa

Sprzedając duży dom czy 4-pokojowe mieszkanie, zyskujecie sumę pieniędzy, która pokryje zakup nawet dwóch mniejszych mieszkań. Jedno wybierzcie dla siebie, drugie możecie podarować swojemu dziecku na dobry start lub przygotować pod wynajem i mieć dodatkowe źródło comiesięcznego dochodu. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zakup tylko jednego mniejszego, pozostaje Wam jeszcze budżet na własne przyjemności. To dobry czas, aby zrealizować wspólne marzenia. Na pewno przyda Wam się odpoczynek na piaszczystej plaży. A może macie na oku nowe auto?

Jakie mieszkanie dla dwojga?

Omówcie wspólnie swoje priorytety i oczekiwania. Jeżeli męczy Was miejski zgiełk, dobrym wyborem będzie mieszkanie na peryferiach miasta. Z kolei, jeżeli przez większość część swojego życia mieszkaliście z dala od miasta i byliście zmuszeni dojeżdżać do pracy, teraz macie szanse zamieszkać bliżej centrum. Idealnym rozwiązaniem dla dwojga jest 2-pokojowe mieszkanie. Salon z otwartą kuchnią i sypialnia to przytulna przestrzeń, w której na pewno każdy z Was znajdzie kąt dla siebie. Jeżeli chcecie dodatkowo zaaranżować małą przestrzeń dla gości czy też dzieci, które odwiedzają Was na dłużej, wybierzcie 3 pokoje, które już niekoniecznie muszą być tak duże jak dotychczas.

Jak Wam się podoba ten pomysł? Nie bójcie się zmian, szczególnie jeżeli przynoszą tak dużo korzyści. Teraz możecie wybrać mieszkanie tylko dla siebie, zaaranżować je na swoich zasad, dopasowując do swoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj