5 POMYSŁÓW NA KŁOPOTLIWĄ WNĘKĘ

Architekci nie zawsze są dla nas łaskawi. Lubią eksperymentować, jednak w wielu przypadkach pewne rozwiązania są nieuniknione ze względu na ograniczenia projektowe. Takim nadprogramowym elementem mieszkania jest wnęka. Niektórzy doskonale wiedzą, w jaki sposób ją wykorzystać, by nie stracić kilku metrów kwadratowych, dla innych to prawdziwe wyzwanie. Jest wiele sposobów na jej praktyczną aranżację. Wystarczy nieco poeksperymentować.

Oczywiście, że garderoba

Najbardziej typowe przeznaczenie wnęki. Garderobę możesz stworzyć w każdej – pod schodami, w przedpokoju, na poddaszu i sypialni. Nawet w najmniejszej zmieści się kilka praktycznych półek, zyskasz tym samym dodatkowe miejsce do przechowywania. Głębszą wnękę możemy przeznaczyć na oddzielne pomieszczenie z półkami i wieszakami.

Kącik do pracy

Pracujesz w domu lub część swoich obowiązków przynosisz z biura? Siadasz na fotelu, kładziesz laptop na kolanach i pracujesz. Nie jest to najzdrowsza pozycja dla Twojego kręgosłupa. Wolna wnęka w salonie lub sypialni będzie świetnym miejsce do pracy. Postaw w niej biurko i wygodne krzesło, a jeżeli zostanie Ci nieco wolnego miejsca również regał na segregatory, drukarkę oraz inne akcesoria biurowe.

Azyl dla mola książkowego

Lubisz czytać? Świetnie! Potrzebujesz więc domowej biblioteczki, w której zmieścisz całą swoją kolekcję książek, a przy okazji będziesz mógł poświęcić się ulubionej lekturze. Wnękę wypełnij półkami na książki i postaw obok nich wygodny fotel z podnóżkiem. Przyda się też lampa, która zapewni Ci odpowiednią ilość światła.

Spełnione marzenie o własnej spiżarni

Wnękę w kuchni i jadalni wykorzystaj do stworzenia domowej spiżarni. Zapasy chowasz po wszystkich możliwych szafkach, przez co brakuje Ci już miejsca na naczynia i garnki. Kilka dodatkowych półek zasłoniętych roletą bądź w formie otwieranych szafek na pewno Ci się przyda.

Mini sypialnia  

Głębszą wnękę przeznaczyć możesz na sypialnię. W ten sposób coraz częściej w jednopokojowym mieszkaniu powstaje osobny pokój do spania. Aby zapewnić sobie więcej intymności, zasłoń wnękę z łóżkiem wysoką szafką lub parawanem. Jeżeli wnęka nie jest na tyle głęboka, aby zmieściło się w niej duże łóżko, to równie dobrze sprawdzi się też rozkładana sofa.

Wnęka to nie kłopot a dodatkowe możliwości. Możesz dzięki niej zyskać więcej przestrzeni do przechowywania, zaaranżować przytulną sypialnię lub kącik do pracy. Potraktuj ją nie jako problem, lecz szansę na funkcjonalne wnętrze.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj