TWOJA PRYWATNA DŻUNGLA. URBAN JUNGLE W NAJNOWSZYCH TRENDACH

Pogoda za oknem nie zawsze napaja nas optymizmem. Szara jesień i mroźna zima pozbawiają nas energii oraz wzmagają marzenia o egzotycznych podróżach. Jesteśmy skłonni bardziej zbliżyć się do dzikiej natury, która wydaje nam się jak nigdy fascynująca i piękna. A gdyby tak przenieść klimat egzotyki do wnętrza swojego mieszkania i cały rok cieszyć się zielonym otoczeniem roślin?

Urban jungle to jedne z trendów ostatnich sezonów, w którym dominująca rolę przejęła natura. To zestawienie roślinnych motywów z nowoczesnym minimalizmem. We wnętrzu z założenia ma panować harmonia, spokój, a także  pozytywna energia.

Butelkowa zieleń z afrykańskich lasów

Wnętrze urządzone w stylu urban jungle jest zielone, to ten kolor wyraźnie zaznacza swoją obecność na ścianach, meblach oraz dodatkach. Jest praktycznie wszędzie, chociaż trudno mówić tu o przesadnej monotematyczności. W pomieszczeniu nie może zabraknąć modnej butelkowej zieleni, jednak nie tylko ona pozwoli Ci stworzyć egzotyczny klimat afrykańskich lasów. Zabaw się odcieniami zieleni, połącz delikatność z intensywnością, pastele z głębią…stwórz prawdziwy zielony koncert, nie zapominając o tym, że paleta kolorów natury jest bardzo szeroka. Na tle zielonej ściany ustaw miękką sofę w kolorze słonecznej żółci. Sypialnię urban jungle uzupełnij o łóżko z pikowanym, chabrowym zagłówkiem, natomiast parapet udekoruj drewnianymi, brązowymi donicami. Nie pozostawiaj zieleni samotnej, niech wnętrze żyje w swoim naturalnym tempie.

Motyw monstery

Każdy miłośnik roślin jest z nią blisko zaprzyjaźniony. Monstera to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Pochodzi z tropikalnych lasów Ameryki Południowej, jednak ze względu na jej niewielkie wymagania doskonale czuje się w naszym klimacie. Wykorzystaj ją do udekorowania wnętrza. Niech będzie zarówno w donicach, jak też na tkaninach. Zawieś w oknach zasłony, a na ścianach obrazy, które przeniosą Cię do odległych lasów z innego kontynentu. Prawdziwi fani egzotyki mogą zainspirować się innymi roślinami – palmami, kaktusami i drzewami owocowymi. One również fantastycznie prezentują się na ozdobnych poduszkach czy narzutach.

Klimatyczny powiew rustykalności

Podążając krokami natury, nie sposób jest pozostać obojętnym na meble wykonane z naturalnego drewna. W stylu urban jungle nie może zabraknąć masywnych regałów, stołów i krzeseł. Najlepszym wyborem będzie drewno egzotyczne, np. mahoń, wyróżniający się niespotykaną głębią i intensywnością brązu.

Charakter wnętrza podkreślają oczywiście dodatki. Tutaj również sięgamy do stylu industrialnego w poszukiwaniu najlepszych inspiracji. Metal oraz miedź idealnie komponują się z drewnem i zielenią. Przydadzą Ci się więc wiszące metalowe lampy i wazony o surowym designie. Klimat dżungli dopełnią naturalne materiały, jak len, bawełna, bambus i rattan.

Roślinność i zielony kolor sprawiają, że wnętrze w stylu urban jungle jest wyjątkową oazą spokoju. To tutaj odpoczniesz, pozbędziesz się stresu i pozwolisz sobie na prawdziwy relaks.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj