MARZY CI SIĘ CISZA I SPOKÓJ? WYCISZAMY MIESZKANIE NA PRZEKÓR DŹWIĘKOM Z ZEWNĄTRZ

Swoje mieszkanie traktujesz niczym azyl, chciałbyś, aby było Twoją oazą spokoju, w której zapomniesz o otaczającym Cię świecie. Jest jednak inaczej – przejeżdżające samochody pod oknem, hałasujące tramwaje kilkanaście metrów od Twojego osiedla, dzieci bawiące się na placu zabaw czy też sąsiad koszący trawę, hałas przenika do wnętrza Twojego mieszkania i zakłóca Twój spokój. Co możesz zrobić, aby temu zapobiec?

Wybierz szczelne drzwi i okna

Zanim jednak zainwestujesz w nowe, sprawdź, czy obecnych okien nie można uszczelnić. Skontroluj, czy skrzydło okienne dobrze przylega do ramy. Nowoczesne okna posiadają wygodny system regulacji, a więc być może wystarczy okna tylko lepiej ustawić. Jeżeli jednak hałas jest wyjątkowo dokuczliwy, zastosuj dodatkowe uszczelki w oknach. W przypadku starszej stolarki okiennej i drzwiowej najlepszą opcją będzie ich wymiana na modele energooszczędne i pasywne, które mają niski współczynnik przenikania ciepła, ale również są dźwiękoszczelne.

Panele akustyczne na suficie

Nad Tobą mieszkają wyjątkowo imprezowi sąsiedzi? Często dochodzą do Twojego mieszkania od nich głośne dźwięki? Zamontuj na suficie panele akustyczne, które skutecznie wyciszają mieszkanie. Ponadto są dostępne w bardzo ciekawych wariantach, dzięki czemu zyskasz nową dekorację wnętrza. Możesz również zdecydować się na podwieszany sufit, jednak w tym przypadku musisz być przygotowany na większy remont i wyższe koszty inwestycji.

Pochłaniające dźwięki tkaniny

Czasami małe zmiany, oznaczają duże efekty. Czy wiesz, że tkaniny mają zdolność do pochłaniania dźwięków? Im więcej jest ich w pomieszczeniu, tym większa szansa na to, że nie będzie w nim występował pogłos. W pustych wnętrzach to zjawisko jest często spotykane, szczególnie jeżeli w oknach nie ma zasłon, a mebli jest niewiele. Chcąc poprawić akustykę pomieszczenia, zadbaj o drobiazgi i wykończenia. Na podłodze ułóż duży dywan, na sofie narzutę i kilka poduszek, okna udekoruj zasłonami, a w kąciku do czytania fotel okryj wełnianym kocem. Będziesz zaskoczony, jak cicho zrobi się w Twoim mieszkaniu.

Hałas puka do Twoich drzwi i okien? Pozbądź się uszczelniając okna, montując panele akustyczne na suficie i dekorując wnętrze tekstyliami. Nie pozwól mu wejść do środka, to w końcu Twoje mieszkanie przepełnione pozytywną energią i spokojem.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj