TO TEN MOMENT! ODBIERASZ SWOJE MIESZKANIE

Czekałeś na to długie tygodnie, a może nawet miesiące. Dzisiaj odbierasz klucze do swojego nowego mieszkania. Towarzyszy Ci radość, podekscytowanie, a być może nawet wzruszenie, w takiej sytuacji łatwo stracić czujność i zapomnieć o ważnych procedurach, jak i formalnościach. Zanim chwycisz klucze w dłoń, musisz jeszcze skontrolować, czy stan mieszkania jest zgodny z warunkami umowy.

Odbiór mieszkania ze specjalistą budowlanym

Data i godzina odbioru mieszkania ustalana jest z Tobą odpowiednio wcześniej. Developer informuje Cię o tym wydarzeniu, przypominając Ci, iż już niedługo będziesz mógł zmienić swoje miejsce zamieszkania. Jeżeli wskazany termin Ci nie odpowiada, zawsze możecie go zmienić, ustalając inny, dogodny dla obu stron. Lokal przekaże Ci przedstawiciel pionu technicznego z ramienia developera. Należy dopilnować, aby odbyło się to przy świetle dziennym. Jeżeli chcesz uniknąć ewentualnych problemów związanych ze stanem technicznym mieszkania, warto zatrudnić specjalistę z branży budowlanej. To koszt znacznie niższy niż ewentualne usterki, jakie mogą pojawić się w Twoich nowych czterech kątach.

Odbiór mieszkania na własną rękę

Jesteś perfekcjonistą i zawsze wszystko dokładnie sprawdzasz? Ufasz sobie oraz swojej wiedzy, wiesz, że poradzisz sobie z weryfikacją wszystkich najważniejszych parametrów lokalu? Podczas odbioru mieszkania powinieneś mieć ze sobą kilka rzeczy (niektóre nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać). To: miarka, poziomica, śrubokręt z próbnikiem, stalowy kątownik, latarka, szczelinomierz, notes i oczywiście projekt mieszkania i umowa. Do czego będą Ci te wszystkie narzędzia potrzebne?

Mieszkanie zarówno w stanie surowym, jak też pod klucz, należy dokładnie zmierzyć. Ponadto, warto zwróć uwagę na ściany, które powinny być pod kątem prostym, chyba że z projektu wynika inaczej. Sprawdź, czy tynk nie odchodzi, delikatnie ostukując ściany. Podłoga musi być równa i pozioma, w kuchni i pokojach przy ścianie powinna być pozostawiona szczelina, tzw. „dylatacja”, dzięki której podłoga będzie mogła „pracować”. Na oknach i drzwiach balkonowych nie może być żadnych zarysowań, powinny się one otwierać łatwo i swobodnie, a przy tym być szczelne. Podobnie jest w przypadku drzwi wejściowych. Jak sprawdzić ich szczelność? Możesz wsunąć w dowolne miejsce między ościeżnicą, a skrzydłem papier pakowy o szerokości 2 cm. Jeżeli okaże się, że z łatwością możesz go w całości wyciągnąć przy zamkniętych drzwiach, to oznacza, że są one nieszczelne.

Pozostaje jeszcze podpisanie protokołu odbioru, oczywiście jeżeli wszystko jest zgodne z umową i projektem. Klucze są Twoje. Witamy w nowym domu!

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj