DEKORACYJNE GRZEJNIKI. CIEPŁA OZDOBA WNĘTRZA

Grzejnik najlepiej ukryć za sofą, szafką i stołem, koniecznie warto też przykryć go parapetem, aby nie było go widać. Co się wówczas stanie? Ciepło nie będzie rozchodziło się po pomieszczeniu, Ty zmarzniesz, a rachunki za ogrzewanie zapłacisz wyższe. To się po prostu nie opłaca. Ale przecież kaloryfer nie prezentuje się najlepiej i często zaburza harmonię wnętrza, rujnując idealną aranżację. Nie musisz go ukrywać, możesz być z niego dumna. Co powiesz na kaloryfer dekoracyjny?

Zakryj, ale nie szafką

Biały kaloryfer pod oknem nie pasuje do nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji Twojego salonu i na pewno nie najlepiej wygląda w industrialnym i loftowym wnętrzu. Możesz wykonać bardzo prosty zabieg, aby to zmienić. Wybierz osłonę na kaloryfer, zmieniając dowolnie jego wygląd. Najpopularniejsze wykonane są z drewna i występują w wersji białej oraz w kolorze drewna naturalnego. Cechują się ażurową konstrukcją, a więc zapewniają dobry przepływ ciepła. Pozostaw ją w surowej formie lub udekoruj według własnych preferencji.

W industrialnych i nowoczesnych wnętrzach wykorzystaj metalowe osłony na kaloryfer. Ich prosty i minimalistyczny design bardzo dobrze wpisuje się w najnowsze trendy. Idealnie pasują do dodatków wykonanych z metalu, ścian pokrytych cegłą i drewnianych mebli. Jest jeszcze jedna opcja, która może zainteresować najbardziej aktywnych poszukiwaczy niekonwencjonalnych rozwiązań. To szklane osłony na kaloryfer. Wykonane są z hartowanego szkła odpornego na wysoką temperaturę. Są dostępne w wersji bez zdobienia, jak też z efektowną grafiką.

Nie zakrywaj, bo po co?

Po co, skoro możesz wybrać grzejnik dekoracyjny, pasujący do stylu wnętrza i tworzący z innymi elementami jego wyposażenia spójną całość. Najczęściej spotkamy je w łazienkach, wyróżniają się geometryczną, prostą formą, matowym bądź błyszczącym wykończeniem, biel zamieniono na odcienie szarości, a nawet czerń. Z łazienek jednak bardzo szybko przeniknęły do salonów, sypialni, a nawet dziecięcych pokoi. Żeberkowe kaloryfery posiadają maskownice, o kolorze decydujesz Ty, podobnie jak o ewentualnej grafice, która może ją zdobić. Wykonane są z aluminium, miedzi lub szkła. Mogą być w formie pionowej, poziomej, łukowej, stojącej i narożnej.

Unikasz spojrzenia w jego stronę. Kiedy już skierujesz na niego oczy, nad Twoją głową pojawiają się ciemne chmury z piorunami i tak każdego dnia. Jeżeli coś nie pasuje, to trzeba to zmienić albo przynajmniej nieco zmodyfikować.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj