FUNKCJONALNA JADALNIA W MAŁEJ KUCHNI

Na jednej powierzchni kuchnia i jadalnia, niestety na powierzchni, na której trudno sobie wyobrazić dwie strefy o różnym przeznaczeniu. Małe mieszkania przestały jednak być postrzegane jako niefunkcjonalne i niepraktyczne, w których zamieszkać może tylko singiel czy świeżo upieczony absolwent studiów wyższych.

Przy odrobinie kreatywności na kilku metrach kwadratowych zmieści się zabudowa kuchenna, blat roboczy i nawet miejsce do spożywania posiłków, niekoniecznie w samotności.

Hokery przy wysokim blacie

Nie ma prostszego sposobu na wydzielenie strefy dziennej i kuchni na otwartej przestrzeni niż wysoki blat. Zwykle ma ok. 120 cm, może być szerszy lub węższy w zależności od miejsca, jakim dysponujesz. Jeżeli chcesz przy nim wypić poranną kawę lub też zjeść kolację z drugą połówką, ustaw przy nim wysokie hokery. W trakcie gotowania wykorzystaj go jako blat roboczy. W małej kuchni brakuje miejsca do przygotowywania posiłków, a więc wysoki blat to podwójna korzyść.

Ukryty stolik

Miejsca w kuchni mało, a możliwość jej powiększenia żadna. Ponadto nie zrezygnujesz z kącika jadalnianego, ponieważ za bardzo kochasz śniadania w tym miejscu. Jeżeli uporczywie szukasz miejsca, gdzie by to postawić chociaż najmniejszy stolik i móc przy tym jeszcze zrobić w kuchni dwa kroki w przód i tył, to wybierz wysuwany blat. To chowany stolik przesuwany na prowadnicach. Jest stabilny i nie ma ryzyka, że coś się z niego zsunie. Blat może być wysuwany jak szuflada, tworząc spójną całość z zabudową kuchenną.

Przymocuj do ściany

Idealnie byłoby mieć stół z krzesłami ustawiony w centrum kuchni, ale to w Twoim przypadku niemożliwe. Chcąc zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, wybierz niewielki stolik, który można przymocować do ściany. Opuszczany jest na zawiasach, kiedy zbliża się pora posiłku, a kiedy nie jest Ci potrzebny, wystarczy go złożyć. Krzesła również mogą być składane. Postawisz je przy ścianie bądź zawiesisz na specjalnych haczykach.

Z idealnym widokiem

A gdyby tak zamiast wąskiego parapetu w kuchni wykonać nieco szerszy? Nie zawieszaj w oknach firanek, dzięki czemu zyskasz więcej światła w małym pomieszczeniu. Szeroki parapet może pełnić funkcję blatu i stolika kuchennego. Warto jest wykonać go w podobnej stylistyce jak szafki kuchenne, a może nawet z tego samego materiału co blat roboczy. Ustaw przy nim taborety, które z łatwością wsuniesz pod blat lub ułożysz jeden na drugim przy ścianie.

I w ten sposób zaaranżowałeś małą kuchnię z kącikiem jadalnianym! Małe może być funkcjonalne.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj