PRZEPROWADZASZ SIĘ? A WIERZYSZ W PRZESĄDY?

Przeprowadzka kończy pewien etap w Twoim życia i rozpoczyna nowy. To ważny moment, któremu towarzyszą przesądy, w które wciąż wierzy duża grupa ludzi. Czy do nich należysz? Wierzysz w nieszczęście czarnego kota? Łapiesz się za guzik, kiedy widzisz kominiarza? W piątek 13-go najchętniej nie wychodziłbyś z domu? Przeprowadzając się do nowego domu lub mieszkania, również  możesz spotkać się z „przeciwnościami losu”.

Nie przeprowadzaj się w niedziele

„Dzień święty święcić”, a zatem  jeżeli planujesz przeprowadzkę w niedziele, poczekaj do poniedziałku, a najlepiej do środy. W ostatni dzień tygodnia rezygnujemy z wszelkich prac, najlepiej poświęcić wolny dzień na odpoczynek i spędzić czas z bliskimi. Według przesądu osoba przeprowadzająca się w niedziele „nie będzie miała długiego życia”. Inaczej jest, kiedy zdecydujesz się na przeprowadzkę w środę, co wróży Ci dużo gości. Dobrym dniem tygodnia jest też sobota, która przynosi szczęście wszystkim domownikom.

Najpierw stół

Kiedy się przeprowadzamy, nie zastanawiamy się, co wnieść jako pierwsze do domu. Zazwyczaj kierujemy się praktyką, czyli pierwsze „wchodzą” szafki i półki. Tak naprawdę powinny one ustąpić miejsca stołowi. To on jest symbolem jedności rodziny i relacji międzyludzkich. To on jest więc najważniejszy. Powinien więc stanąć w salonie lub jadalni jako ten pierwszy.

Grosiki w kątach

Bardzo stary i popularny w Polsce zwyczaj. W nowym domu gospodyni rozrzuca po kątach grosiki. Dzięki temu zapewnia rodzinie dostatek i chronią ją przed problemami finansowymi. Kiedyś wierzono, że grosiki w kątach sprawiają, że rodzinie nie zabraknie pieniędzy. Wciąż wiele osób tak robi w pierwszym dniu po przeprowadzce. Pamiętaj, że koniecznie muszą być to grosiki, czyli wszystkie pieniądze poniżej 1 zł.

Magia świec

W trakcie przeprowadzki i po zakończeniu wszystkich prac zapal w oknie świece w oknie, ale nie gdzie indziej jak od strony południowej. Każdemu jej kolorowi przypisany jest innej wróżbie. Czerwień przeznaczona jest dla wszystkich, którzy poszukują drugiej połówki, niebieski sprzyja podróżującym, pomarańczowy zapewnia wewnętrzną siłę, natomiast żółty to kolor dla osób marzących o wielkiej karierze. Jeżeli chcesz zapewnić sobie i bliskim dostatek, zapal świecę zieloną. Fioletowa stanowi  symbol dobrze rozwiniętej intuicji.

Jeszcze jedno! W nowym domu nie ma miejsca na śmieci i brudy, dlatego zamiast je zabierać ze sobą, lepiej się ich pozbądź. To pozwoli Ci odciąć się od dotychczasowych problemów.

A Ty wierzysz w przesądy?

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj