ŚWIĘTA KOSZTUJĄ CIĘ ZA DUŻO? OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ!

Kiedy Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, pojawia się lista obowiązków, w natłoku których nietrudno zapomnieć o wysokich rachunkach za prąd, które zaskoczą Cię wraz z nowym rokiem. W tym okresie zużywamy go znacznie więcej niż kiedykolwiek. Światełka choinkowe, oświetlenie balkonu, tarasu oraz ogrodu, a także świetlne ozdoby, które potęgują świąteczna atmosferę. Jak więc nie przepłacić i cieszyć się magicznym bożonarodzeniowym klimatem?

Wybierz LEDy

Odkurzasz światełka choinkowe, które kupiłeś kilka lat temu. Towarzyszą Ci już kolejny rok. Chcąc zaoszczędzić, nie kupujesz nowych, a w rzeczywistości przepłacasz. Tradycyjne żarówki potrzebują znacznie więcej energii, niż ledowe diody. Zużywają aż 10-krotnie mniej energii, świecą 30 razy dłużej, osiągają pełną jasność natychmiast po włączeniu. Kosztują więcej, ale analizując koszty eksploatacji, dostrzeżesz duże oszczędności. W Twoim portfelu zostaje imponująca kwota zaoszczędzonych pieniędzy.

Świąteczne oświetlenie tylko wieczorem

Jesteś przyzwyczajony do świecącej choinki przez cały dzień? W ciągu dnia nie zapewniają tak fantastycznego efektu, jak wieczorem, kiedy za oknem zapada zmrok. Nie warto zatem zapalać ich za każdym razem, kiedy budzisz się rano i wracasz do domu jeszcze za dnia. To pozwoli Ci znacząco zredukować koszty, a także bardziej docenisz obecność świątecznego światła w domu.

Kiedy Cię nie ma w domu, wyłączaj światełka

Spacerując po mieście, zaglądasz do okien oświetlonych światełkami choinkowymi wnętrz. Czy kiedy opuszczasz dom, gasisz wszystkie światła? To dobry nawyk, który warto wyrobić sobie również w przypadku bożonarodzeniowych ozdób. Kiedy wychodzisz, zgaś wszystkie światełka. Obawiasz się o to, że dotychczasowe przyzwyczajenia trudno będzie przezwyciężyć? Zdecyduj się na wyłącznik czasowy. Podłączasz go do światełek i ustawiasz czas, po którym mają się wyłączyć.

Czy wiesz, że świąteczny klimat możesz zaaranżować z wykorzystaniem świec? Może nawet osiągniesz jeszcze lepszy efekt. Ogranicz ilość światełek, decydując się na tradycyjną alternatywę. Uzyskasz blask bez strat energii. Świece ustaw na stole, półkach, parapetach, a wysokie nawet na podłodze. Światełka niech będą ozdobą tylko choinki, a przekonasz się, że rachunki za energię w grudniu nie muszą być wyższe niż w listopadzie czy styczniu.

Dobre nawyki wprowadź także do kuchni. Kiedy gotujesz, przykrywaj garnki pokrywką. Kiedy pieczesz, przyrządzaj kilka potraw jednocześnie. Piekarnik wyłączaj 10 minut przed końcem gotowania, ciepło utrzymuje się w nim nawet do 30 minut!

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj