5 GORĄCYCH TRENDÓW WNĘTRZARSKICH NA 2019 ROK

Kiedy nadchodzi koniec roku, nie tylko podsumowujemy ostatnie 12 miesięcy, ale również  z ciekawością spoglądamy w najbliższą przyszłość. Co wydarzy się we wnętrzach w 2019 roku? W którą stronę tym razem podążyli designerzy i projektanci? Czy zaskoczą Cię czymś nowym czy wśród najmodniejszych trendów będą oczywiste dla Ciebie kolory, wzory i rozwiązania. Będzie gorąco i… inaczej niż dotychczas!

Biophilic design

Natura we wnętrzach już zdążyła się zadomowić. Stan wewnętrznej równowagi jest w ten sposób przywracany człowiekowi, który we własnym mieszkaniu może obcować mocno z naturą. We współczesnym świecie mocno bije technologiczne serce, lecz  projektanci się nie poddają do domów wpuszczają przez drzwi i okna kwieciste motywy na podłogach i ścianach, duże donice z zielonymi roślinami i zieleń na ścianach w każdym możliwym odcieniu.

Wnętrze z recyklingu

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że to od nas zależy przyszłość naszej planety. Produkujemy tony odpadów rocznie, ale też chętnie wybieramy meble i elementy dekoracyjne wykonane z recyklingu. Kreatywni projektanci wiedzą, jak wykorzystać ponownie drewniane deski, palety, stalowe i metalowe rurki czy nawet nieużywany już rower, maszynę do szycia i stare gazety, które tworzą niezwykle oryginalną… tapetę!

New Nordic

Polacy pokochali styl skandynawski za wyjątkowy minimalizm i niecodzienne połączenie przytulności z chłodem. Teraz występuje w nowej odsłonie. Minimalistyczna forma tym razem zostaje uzupełniona o wzorzyste wzory na ścianach. Projektanci postawili też drugi odważny krok, wykorzystując w skandynawskich wnętrzach matową czerń.

Modernistyczny art deco

W 2019 roku ważną role odegra styl eklektyczny, który powstał z połączenia art deco i stylu modernistycznego. Elegancja w minimalistyczne formie, finezyjne wykończenie i luksusowe wyposażenie – to wszystko sprawi, że wnętrze będzie pełne blasku i świeżości. Dominować będą welurowe obicia, dekoracje z mosiądzu i miedzi oraz morelowe i pudrowo-różowe kolory.

Ożywiony skandynawski minimalizm

Ponownie w centrum jest styl skandynawski, lecz mocno zmieniony. Wyraźnie zaznaczają się w nim mocne kolory, wzorzyste nakrycia, koce, obicia i zasłony, rośliny oraz barwne struktury. Wnętrze nie jest już tak minimalistyczne, jednak wciąż swoją obecność zaznaczają w nim naturalne materiały. Nie może wiec zabraknąć drewnianych mebli i podłóg, wiklinowych koszy i lnianych poduszek. To wciąż Skandynawia, ale bardziej kolorowa i wyrazista.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj