SKANDYNAWKI TREND: BIAŁA PODŁOGA

Szybko się brudzi? Widoczne są nawet najmniejsze plamy? Trudno ją utrzymać w czystości? Mity na temat białej podłogi wciąż są mocno zakorzenione w świadomości polskiego społeczeństwa. Tymczasem nasi skandynawscy przyjaciele zachwycają się jej świeżością oraz i czystą formą. Rozjaśnia pomieszczenia i pozwala zaaranżować pomieszczenie na niezwykle modne rozjaśnić, zgodnie z aktualnymi trendami. Jak Ty możesz wykorzystać białą podłogę w swoim mieszkaniu?

Białe drewno na podłodze

Ciepło otulone chłodem, czyli naturalne drewniane deski pokryte białą farbą… do przytulnego wnętrza odważnie wkracza powiew mroźnego wiatru. Taka podłoga idealnie pasują do stylu skandynawskiego, doskonale odzwierciedla tamtejszy klimat. Drewno możesz pomalować samodzielnie. Powierzchnię desek najpierw należy zeszlifować, potem odpylić, odtłuścić i zaszpachlować ewentualne ubytki. Aby móc uzyskać lepszy efekt, pokryj drewno farbą dwukrotnie. Dodatki do wnętrza z białą drewnianą podłogą? Z pewnością  drewniane meble, marynistyczne dekoracje, wiklinowy fotel i poduszki w lnianych poszewkach. Świetnie prezentować się będzie w otoczeniu błękitnych ścian.

Może kamień lub płytki?

Białe mogą być również inne podłogi, niekoniecznie wykonane z naturalnego drewna. Sterylnie czysta powierzchnia fantastycznie prezentować się będzie, jeżeli zdecydujesz się na surowy kamień. To opcja do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym i mocno nowoczesnym. Do łazienki wybierz białe płytki ceramiczne, które mogą znaleźć się też na ścianach. A jeżeli jesteś zwolennikiem modnego nowoczesnego klimatu, wnętrz sterylnych, chłodnych i  o bardzo minimalistycznym charakterze, zdecyduj się na białe podłogi z żywicy. Jako wyposażenie do takiego pomieszczenia wybierz czarne meble z błyszczącymi frontami.

Biała podłoga i jej załoga

W jakim towarzystwie biała podłoga czuje się najlepiej? Na pewno są to mocne kolory, czyli czerwona sofa w salonie, żółta narzuta w sypialni i chabrowe fronty szafek w kuchni. Możesz eksperymentować! Nie obawiaj się  też wzorów, szczególnie geometrycznych w nowoczesnych wnętrzach i marynistycznych oraz roślinnych w skandynawskich. Niezawodnym partnerem bieli jest naturalne drewno z mocno podkreślonym usłojeniem, czyli np. drewniany stół w jadalni.

Obawiasz się białej podłogi? Myślisz, że Twoje wnętrze będzie przesadnie chłodne? Połóż na niej kolorowy dywan. Może być wzorzysty bądź  w jednym kontrastującym się z bielą kolorem. Szybko jednak przekonasz się do wyjątkowości białej podłogi.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj