6 POMYSŁÓW NA OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA

Możesz mieć mieszkanie o powierzchni 100 m2, a wciąż będzie w nim za mało miejsca. Mieszkając w kawalerce, na 20 m2, jesteś przekonany, iż przeprowadzka do większego mieszkania byłaby dla Ciebie końcem problemu z brakiem miejsca. Rzeczywistość jest jednak inna, nieustannie szukasz oszczędności miejsca, nie zawsze jednak skutecznie oraz z pożądanym efektem.

Ukryta szafka

Stolik kawowy w salonie po prostu być musi. Często jednak jest to tylko blat na 4 nogach, a pod nim zupełnie… nic. Wybierz taki, który będzie dodatkowo wyposażony w dodatkowy blat np. na gazety lub książki, w stelażu będą ukryte półeczki lub po prostu blat będzie podnoszony do góry, a pod nim duża ilość miejsca na przedmioty, których nie chcesz prezentować światu.

Wielofunkcyjne meble biurowe

Biuro w mieszkaniu jest spotykane coraz częściej. Aranżacja home office, szczególnie na małej powierzchni, wymaga jednak kreatywności, aby nie pozbawiała nas cennej przestrzeni do życia – odpoczynku czy relaksu. Wystarczy Ci biurko, ale takie wielofunkcyjne, ze składanym blatem i ścianką z półkami. Po skończonej pracy składasz biurko i tym samym zapominasz o swoich służbowych obowiązkach.

Od małego do większego

Duży stół to marzenie każdego, kto uwielbia spędzać czas w rodzinnym gronie. Nie zawsze jednak mamy odpowiednio dużo miejsca, aby w jadalni bądź salonie stanął 6- czy 8-osobowy stół. W takim przypadku postaw na stół rozkładany. Na co dzień zjecie przy nim śniadanie i kolacje w 3 lub 4 osoby, a kiedy zaprosisz gości rozłożysz go, dokładając dodatkowe blaty.

Wieszaj i ustawiaj jedno na drugim

Jeden z największych problemów w aranżacji przestrzeni mieszkalnej – gdzie ukryć sprzęty domowe… możesz to zrobić w szafie lub w zabudowie. Pralkę i suszarkę ustaw jedno na drugim, a deskę do prasowania i odkurzacz możesz powiesić, wykorzystując do tego specjalne uchwyty.

Ściana w zabudowie

Nie ma chyba bardziej skutecznej metody na oszczędność miejsca i zyskania dużej powierzchni do przechowywania, jak zabudowana ściana. Zamkniesz w niej dużą ilość szafek, półek i przestrzeni na wieszaki. Dodatkowo możesz wygospodarować w zabudowie miejsce na domową biblioteczkę.

Sprytna skrytka pod sufitem

Nie zawsze wykorzystujemy przestrzeń pod sufitem, a można tym samym naprawdę dużo zyskać. Jeżeli Twoje szafki w kuchni nie sięgają do samego sufitu, możesz stworzyć swoją domową mini spiżarnię bądź schowek na sprzęt kuchenny, z którego nie korzystasz na co dzień.

Twoje mieszkanie jest większe, niż Ci się wydaje, ma ogromny potencjał, często w 100% niewykorzystany!

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj