W JAKI SPOSÓB UBEZPIECZYĆ DOM LUB MIESZKANIE?

Na ubezpieczenie mieszkania lub domu w większości przypadków decydujemy się dobrowolnie, nie mamy więc takiego obowiązku. Często jest to dodatkowy bonus do produktów bankowych, np. kredytu hipotecznego. Druga opcja jest mniej elastyczna, ponieważ nie pozwala nam na wybór warunków umowy. Znacznie korzystniej jest zapoznać się z szeroką ofertą ubezpieczycieli, porównując je i decydując się na najlepszą dla siebie i swojego domu.

Poszukaj informacji

Najpierw o ofertach ubezpieczycieli. Jeżeli firmę ubezpieczeniową polecił Ci znajomy, nie decyduj się na nią od razu, być może inne mają do zaproponowania lepszą ofertę, o której Twój znajomy mógł nie wiedzieć. Dobrym narzędziem, który pomoże Ci znaleźć polisę o odpowiadających Ci warunkach i zakresie wśród gąszcza ofert, jest kalkulator ubezpieczeń nieruchomości. To porównarka, która przegląda oferty ubezpieczeniowe, analizując je pod kątem wybranych przez Ciebie parametrów. To Ty decydujesz, jaki chcesz zakres ochrony oraz jakie miesięczne koszty Cię interesują.

Kiedy już wybierzesz kilka ofert, dopiero powinieneś poznać opinie innych. W sieci z pewnością  znajdziesz wiele portali, na których swoimi doświadczeniami dzielą się klienci firm ubezpieczeniowych. Zawsze też możesz zapytać o konkretną firmę na forum.

Co oferuje ubezpieczyciel? Z czego warto skorzystać?

Oferty różnią się czasami w znaczącym stopniu. Obok podstawowej wersji ubezpieczenia istnieje jeszcze długa lista dodatków pozwalających rozszerzyć zakres polisy. Oczywiście podnoszą one cenę ubezpieczenia, ale też lepiej zabezpieczają nieruchomość m.in. na wypadek stłuczenia, awarii instalacji wodnej, szkody, które wyrządzone zostały przez nieletniego domownika czy też przepięcia.

Każda z tych opcji wymaga zastanowienia, czy w naszym przypadku jest niezbędna lub przynajmniej potrzebna. Czy jeżeli mieszkasz daleko od rzeki lub jeziora, to potrzebujesz zabezpieczenia na wypadek zalania? Nie masz dzieci, to czy zabezpieczenie na wypadek szkód wyrządzonych przez nieletnich domowników to konieczność?

Ubezpieczyciele bardzo często proponują też nowym lub stałym klientom atrakcyjne zniżki. Polisa jest produktem bardzo elastycznym, który można modyfikować z uwzględnieniem potrzeb każdego z klientów. Sprawdź, czy nie przysługuje Ci jakaś zniżka lub nie możesz skorzystać z aktualnej promocji.

Pamiętaj również, aby dokładnie zapoznać się z umową współpracy z ubezpieczycielem. Na stronie internetowej firmy powinien znajdować się regulamin, w którym znajdziesz wszystkie ważne dla Ciebie informacje dotyczące warunków współpracy, procesu likwidacji szkód i możliwości ich zgłoszenia.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj