KUCHNIA W BIELI. WYRAZISTE AKCENTY

Jest jednym z kolorów charakterystycznych dla nowoczesnych, sterylnych oraz  minimalistycznych wnętrz. Coraz częściej gości w kuchni, miejscu, które powinno być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale też „pysznie” i urządzone ze smakiem. Biel wymaga przypraw i dodatków, jest też głównym składnikiem, który dopiero przy odpowiedniej oprawie tworzy spójne, wyśmienite danie.

Szczypta mocnego koloru w dodatkach

Biała zabudowa kuchenna oraz jasne blaty – doskonała opcja dla małych powierzchni, które chcemy urządzić w nowoczesnym stylu. Aby jednak nie było za sterylnie i monochromatycznie, dodaj do aranżacji koloru. Możesz pozwolić sobie na szaleństwo i uzupełnić stół kuchenny o pomarańczowe bądź miętowe krzesła. Kolor ten może pojawić się również np. przy uchwytach szafek, oświetleniu i na pojemnikach z produktami. Warto też ożywić białe ściany, np. designerskim obrazem w kolorowej odsłonie.

Wzór w oknach

Coraz częściej rezygnujemy z zasłon i firan na rzecz rolet. Oczywiście gwarantują one lepszą ochronę przeciwsłoneczną i większą prywatność, jednak trudno jest z ich wykorzystaniem uzyskać przytulne wnętrze, natomiast białe aranżacje aż proszą się o chociaż kilka gram ciepła. Niech w oknach zawisną wzorzyste firany lub zasłony. Idealnie prezentować się będą te w kwiaty czy geometryczne kształty. Możesz też sięgnąć do korzeni trendów modowych i postawić na klasyczną kratę. Nie musisz przy tym rezygnować z rolet, ale w tym przypadku wybierz te w stonowanych i jednolitych kolorach.

Fronty nie w jednym kolorze

Nie musisz podążać za obowiązującymi schematami, zabudowa kuchenna nie musi być w jednym kolorze. Jeżeli zdecydowałeś się na biel, fantastycznym uzupełnieniem będą fronty szafek w różnej barwie. Możesz wciąż być wierny swojej koncepcji sterylnego wnętrza i część szafek kuchennych wybrać w kolorze szarym, które zapewni subtelne i delikatne przejście. A może wolisz bardziej wyrazisty kontrast? Dwie szafki i kilka szuflad w fiolecie całkowicie odmieni białe wnętrze, zachowując jego świeżość i czystość.

Cegła, drewno, kamień…

Baw się nie tylko kolorami, ale też materiałami. Co powiesz na fragment ściany pokryty pomarańczową cegłą albo drewniany blat lub oprawę świetlną z elementami kamienia? Wciąż pozostajemy w temacie modernizmu i podążamy ścieżką najnowszych trendów, jednocześnie przełamując chłód bieli. W ten sposób możesz stworzyć efektowne przejście między kuchnią oraz salonem, stosując jeden wspólny mianownik, którym w tym przypadku będzie ciepłe drewno, wyrazisty cegła lub surowy kamień.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj