SZKOCKIE COSAGACH – URZĄDZAMY PRZYTULNE WNĘTRZE

Powoli żegnamy lato i godzimy się z faktem, że przed nami długie jesienne wieczory, więcej powodów sprzyjających sennym popołudniom i sytuacji, kiedy będziemy sięgać po poprawiające samopoczucie słodkości. Wnętrze Twojego mieszkania również powinno przejść przynajmniej niewielką metamorfozę. To dobry moment, aby postawić na jeden z najnowszych trendów – szkockie cosagach.

Było już skandynawskie hygge i japońskie wabi sabi, teraz dajemy szansę szkockiemu cosagach. To przede wszystkim podróż po przytulnych i ciepłych labiryntach Szkocji. Przenosimy się do krainy, podążając ścieżkami natury.

W przytulnym klimacie

Cosagach, czyli przytulnie, ciepło i wygodnie, a więc Szkoci zachęcają nas, abyśmy uwili sobie w swoim salonie czy sypialni przyjemne, urokliwe gniazdko. Nakryj sofę puszystym kocem, połóż na niej kilka kolorowych podusze, zapal świece, okryj się ciepłym swetrem, chwyć kubek z piernikową herbatą w dłoń i odpoczywaj. Nie zapomnij też o ulubionej książce. Tak Szkoci wyobrażają sobie idealne miejsce urządzone w stylu cosagach.

To klimat, który może rozleniwić, ale poprawia skutecznie samopoczucie, kiedy za oknem szaro i zimno. Chcąc przybliżyć Cię do natury, którą jesienią i zimą podziwiasz często zza szyby, szkockie cosagach proponuje roślinne kompozycje w domu. To styl, w którym natura odgrywa niezwykle istotną rolę, podobnie jak w rozpowszechnionym już hygge i wabi sabi.

Mała „wielka” zmiana

Jeszcze nie pożegnaliśmy słońca i ciepłych dni tak zupełnie, dlatego masz czas, aby przygotować się na jesienny powiew chłodu. Co możesz zrobić, aby Twój dom był zgodny z zasadami szkockiego cosagach?

Postaw na tekstylia, to najlepszym sposób na to, aby niewielkim kosztem zaaranżować wnętrze w odmiennym niż dotychczas stylu. Dekoracyjne poduszki niech będą w większej ilości niż zawsze, przy sofie niech ułoży się wygodnie dywan z długim włosem, natomiast  na fotelach rozłóż ciepłe koce lub pled. To elementy, szczególnie w przypadku poduszek, które możesz zmieniać zawsze, kiedy tylko znajdziesz inne inspiracje lub znudzi Ci się obecny motyw.

Cosagach to natura, a jak natura to drewno, alternatywnie może być też wiklina. Jeżeli planowałeś wymianę mebli, to zdecyduj się na drewno z wyraźnie zarysowanym usłojeniem. Nie musisz jednak stawiać mieszkania do góry nogami, aby zapanował w nim przytulny klimat. Wystarczy kilka skrzynek, na których ustawisz pachnące świece, lampiony o rustykalnym i skandynawskim charakterze, a nawet drewniane lampy.

Trendy pochodzące z innych kultur powinny być dla Ciebie raczej inspiracją niż listą zasad, do których musisz się stosować. Dodaj coś od siebie, niech będzie to coś, co poprawia Ci samopoczucie. Jesienią możesz sobie pozwolić na więcej lenistwa, na które przygotuj swoje przytulne gniazdko.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj