ORGANIZACJA KUCHNI. KILKA PRAKTYCZNYCH GADŻETÓW

Potrzebujesz więcej miejsca w kuchni, ale chciałbyś uniknąć kosztownego remontu? Albo być może jesteś na etapie planowania przestrzeni do przygotowywania posiłków i sen z powiek spędza Ci niedostateczna ilość miejsca na produkty spożywcze i naczynia? Dobra organizacja podstawa, nie zaszkodzi też zainwestować w kilka praktycznych gadżetów.

Więcej miejsca w szufladach

Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez dużej ilości szuflad. Warto zadbać o to, aby był do nich łatwy dostęp, a także znalazło się w nich miejsce na te naczynia, z których korzystasz najczęściej. W najgłębszych najlepiej przechowywać garnki i patelnie, w najpłytszych sztućce. Wyposaż je w praktyczne organizery. Do Twojej dyspozycji są już nie tylko te na widelce, noże i łyżki, ale też uchwyty na talerze i haczyki na pokrywki.

W pełni wykorzystana przestrzeń w szafkach

Są wysokie i często po ich wyposażeniu w naczynia pozostaje w nich wolna przestrzeń. Piętrowe ich układanie umożliwiają podstawki na półki. Dzięki nim bezpiecznie i tym samym bez ryzyka stłuczenia ustawisz w pionie dwa, a nawet trzy piętra szklanek i kubków. W kuchni nic nie może się marnować, nawet miejsce w szafkach.

Na wyciągnięcie ręki

Przyprawy, zioła czy też akcesoria kuchenne tj. trzepaczki, łopatki i łyżki wazowe warto mieć zawsze w zasięgu wzroku, potrzebujesz ich często, nawet kilka razy dziennie podczas przygotowywania potraw. Pod wiszącymi szafkami i nad kuchenką możesz na metalowych relingach zawiesić pojemniki z przyprawami czy też głębokie naczynia na niezbędne na co dzień akcesoria kuchenne. Nie będą tym samym zajmowały cennego miejsca w szafkach.

Kuchnia w pojemnikach

Możesz w nich przechowywać praktycznie wszystkie, począwszy od makaronów i kasz, przez mąki, po płatki śniadaniowe, przyprawy i inne artykuły spożywcze. To nie tylko kwestia higieny, ale też dobrej organizacji kuchennej przestrzeni. Dobrze sprawdzą się przezroczyste szklane pojemniki lub specjalne naklejki z miejscem do podpisania, co znajduje się w środku.

Zabezpiecz garnki

Patelni i garnki z powłokami zapobiegającymi przywieraniu potrzebują szczególnej staranności przy ich przechowywaniu, w przeciwnym razie się zniszczą i nie będą spełniały swojej funkcji. Nie układaj ich jedno na drugim bez zabezpieczenia. Wykorzystaj w tym celu specjalne filcowe przekładki, dzięki czemu będziesz mógł wkładać jeden garnek w drugi bezpiecznie i bez ryzyka zarysowania.

A Ty jak zagospodarujesz przestrzeń, w której spędzasz nawet kilka godzin dziennie? Potrawy przygotowywane w dobrze zorganizowanej kuchni smakują jeszcze lepiej.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj