SZAFA W SYPIALNI. WOLNOSTOJĄCA CZY W ZABUDOWIE?

Garderoba w domu stanowi już praktycznie standard, w mniejszym mieszkaniu często rarytas. Sypialnia musi więc przejąć jej rolę, a więc konieczne jest zagospodarowanie przestrzeni tego pomieszczenia tak, aby stanęło w nim nie tylko duże łóżko, ale też pojemna szafa. Możesz wykorzystać wnękę i zamówić szafę na wymiar. A jeżeli wnęki brak, pozostaje zakup szafy wolnostojącej.

Każda szafa musi być pojemna

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na szafę wnękową czy wolnostojącą, musi być w niej wystarczająco dużo miejsca, aby pomieściła wszystkie Twoje ubrania, a niekiedy nawet inne rzeczy, które masz w domu, np. odkurzacz czy deskę do prasowania. Wszystko musi mieć w niej swoje miejsce, dlatego oceń obiektywnie swoją garderobę, co pomoże Ci zaplanować w niej ilość szafek, półek i szuflad. Nie lekceważ wielkości pomieszczenia. Do mniejszych wybieraj meble lekkie, np. wąskie oraz wysokie lub rozsuwanymi drzwiami. Na większych powierzchniach możesz sobie pozwolić o meble niskie z ozdobnymi frontami.

Szafa wnękowa szyta na miarę Twojej sypialni

Szafy w zabudowie wykonuje się na zamówienie, a więc są skrojone na miarę. Wyróżniają się dużą pojemnością, a więc na pewno jest w nich wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić ubrania nie tylko jednej osoby. Na szafę w zabudowie mogą sobie pozwolić osoby, u których w sypialni została stworzona wnęka lub też możliwe jest wykorzystanie całej szerokości ściany na miejsce do przechowywania. Szafa powinna mieć głębokość minimum 61-65 cm, a dodatkowo trzeba pamiętać o tym, aby pozostawić przed nią ok. 70 cm wolnej przestrzeni.

Mobilna szafa wolnostojąca

Możesz ją dowolnie przestawiać, zmieniać jej położenie i tym samym aranżację wnętrza. To propozycja dla osób, które lubią zmiany i często realizują nowe koncepcje na stylizację pomieszczeń. Szafy wolnostojące mają zazwyczaj co najmniej 200 cm szerokości i 60 cm głębokości. Najczęściej są to już gotowe meble i nie masz możliwości zmiany konfiguracji półek i szuflad. Zdarza się, że nie wykorzystują całej powierzchni na nie przeznaczonych, nie sięgają do sufitu, gdzie z powodzeniem mogłyby się znaleźć jeszcze dodatkowe szafki.

W małych sypialniach na wagę złota jest niemal każdy kąt, dlatego w takim przypadku dobrym wyborem będą szafy narożne. Jeżeli chcesz, aby każdy z domowników miał swoją własną szafę, a Twoja sypialnia jest wystarczająco duża, możesz zdecydować się na dwa wąskie meble, które przedzielisz np. dużym stojącym lustrem. Funkcjonalność jest ważna, ale nie zapominaj o walorach estetycznych. Szafa musi współgrać z całą aranżacją wnętrza.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj