CZY TO TEN CZAS, KIEDY POWINIENEŚ ZMIENIĆ MIESZKANIE?

Trudno kupić mieszkanie, które będzie spełniać nasze oczekiwania przez całe życie. Przeciętny Polak w całym swoim życiu przeprowadza się 3 razy, nie wliczając w to wynajmowanych mieszkań. Zakup nowego mieszkania to poważna decyzja, często konieczne jest wzięcie kredytu hipotecznego, ponieważ sprzedaż, w którym dotychczas mieszkaliśmy, nie pozwoli pokryć wszystkich koszów inwestycji. Kiedy przychodzi ten czas, że trzeba zastanowić się nad przeprowadzką?

Nowy członek rodziny

Młody człowiek kupując mieszkanie, przede wszystkim myśli o własnych potrzebach. Samotnej osobie w zupełności wystarczą 2 pokoje z kuchnią, które również bardzo dobrze sprawdzą się dla młodych małżeństw. A co kiedy pojawia się w ich życiu ta trzecia osoba? Dla rodziny z dzieckiem małe 2 pokoje to już za mało. Jeżeli są większe, to można zaaranżować je tak, że każdy znajdzie miejsce dla siebie. A kiedy rodzina ponownie się powiększa i jest już Was czwórka? Jeżeli dostrzegasz, że Wasza przestrzeń jest już za mała, aby swobodnie zamieszkało w niej więcej osób, pomyśl o mieszkaniu większym, np. trzypokojowym.

Dzieci wyfruwają z gniazda

Najpierw zmieniasz mieszkanie, kiedy dzieci przychodzą na świat, a po 18-20 latach okazuje się, że znowu pozostaje Was dwójka. Dzieci idą na studia, wyprowadzają się i zakładają swoje rodziny. Urządzane mieszkanie pod 3 lub 4 osoby jest już dla Was za duże. Na pewno warto jest mieć miejsce dla dzieci, kiedy będą Was odwiedzać, ale w zupełności wystarczy do tego jeden pokój gościnny. Nie potrzebujesz ich więcej, co jest oczywiście dodatkowym kosztem. Zmieniałeś mieszkanie na większe 20 lat temu, teraz znowu możesz wrócić do przytulnego gniazdka z mniejszą ilością pomieszczeń.

Dom wymaga troski i dużo pracy

Większość z nas marzy o dużym piętrowym domu z przestronnym ogrodem. Kiedy już marzenia zostają spełnione, dbamy o każdy jego metr kwadratowy. Często sprzątamy, aby panował w domu porządek, a prace w ogrodzie to codzienność. Nierzadko jednak po upływie kilku lat zaczyna brakować sił i motywacji do pracy. Dom wydaje się już za duży, natomiast praca w ogrodzie nie jest już przyjemnością. Jeżeli czujesz, że nie jesteś w stanie już tak dobrze zadbać o dom, jak na początku, to warto jest zastanowić się nad zakupem mniejszego lub mieszkania w bloku. Na pewno skorzysta na tym Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Zmiana mieszkania to niewątpliwie rewolucja, często jednak niezbędna, aby zwiększyć komfort swojego codziennego życia. Dom to miejsce, do którego powinniśmy wracać zawsze z uśmiechem i radością, gdzie odnajdziemy harmonię i spokój. Jeżeli odczuwasz, że czegoś Ci brakuje lub Twoje mieszkanie już Cię nie cieszy, czas na zmiany!

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj