SYPIALNIA DLA TROJGA. POKÓJ DZIECKA W SYPIALNI RODZICÓW

Oczekiwanie na narodziny maluszka jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu rodziców. Pojawia się również konieczność urządzenia dla dziecka pokoju, które będzie dla niego miejscem bezpiecznym, a jednocześnie przyjaznym małemu człowiekowi. Nie zawsze rodzice mają możliwość wydzielenia dla niego osobnej przestrzeni. Często to sypialnia dorosłych staje się jednocześnie pokojem maluszka.

Łóżeczko dla dziecka

W sypialni podstawowym meblem dla dziecka jest oczywiście łóżeczko. W pierwszych dniach życia maluszek zapewne dużo czasu będzie spędzał w Waszym łóżku, jednak powinien mieć również swoją własną przestrzeń do spania. Jeżeli Wasza sypialnia jest większa i macie w niej wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe meble, to wybierzcie klasyczne łóżeczko dziecięce. Na małej przestrzeni bardzo dobrze sprawdzi się łóżeczko dostawiane bądź też niewielka kołyska. Praktycznym rozwiązaniem jest wybór łóżeczka z dolną szufladą i dodatkową komodą na ubranka i akcesoria dziecięce.

Kącik maluszka

W sypialni dla trojga każdy powinien mieć swój chociaż niewielki kawałek przestrzeni. Jeżeli Twoje dziecko ma z Wami w pokoju zamieszkać na dłużej, to na pewno przydadzą się dodatkowe akcesoria i gadżety. Obok łóżeczka powinna stanąć komoda, oczywiście jeżeli miejsca w Waszej szafie na ubranka maluszka nie ma wystarczająco dużo. Warto jest dziecięcy kącik uzupełnić o lampkę nocną, która stanie na komodzie lub powieszonej na ścianie półce. Alternatywą jest lampka przystosowana do powieszenia na ścianie. Z każdym kolejnym miesiącem kolekcja zabawek Twojej pociechy będzie się poszerzała. Nie pozwól na to, aby na małej przestrzeni panował bałagan i zainwestuj w kolorowe pudełka lub pojemniki. Chcąc zaoszczędzić miejsca, wybierz wiszące organizery lub pufy z otwieranym siedziskiem.

Dobre rady i wskazówki

Łóżeczko dziecięce nie może znajdować się blisko grzejnika, suche powietrze nie najlepiej wpływa na sen maluszka. Nie ustawiaj go także pod oknem, chroniąc w ten sposób dziecko przed promieniami słonecznymi, chłodem i hałasem z zewnątrz. Lampki w kąciku dziecięcym powinny mieć regulację natężenia światła i być wyposażone w żarówki o mniejszej mocy i cieplejszej barwie.

Wasza sypialnia ma dużą powierzchnię? Twoje możliwości aranżacji przestrzeni dla maluszka są więc większe. Możesz wydzielić dla niego kącik, korzystając z parawanów lub oddzielić go od Waszej części sypialnianej półkami i regałami. Jest to szczególnie ważne w późniejszych miesiącach, kiedy dziecko potrzebuje poczucia, że ma miejsce tylko dla siebie.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj