PŁYTKI PODŁOGOWE W SALONIE

Łatwe w pielęgnacji, trwałe oraz dostępne w szerokiej palecie wzorów, czyli płytki podłogowe, które najczęściej w roli głównej występują w kuchni, łazience, ale też w korytarzach, wszędzie tam, gdzie podłoga jest narażona na częste zanieczyszczenia. Do salonu zazwyczaj wybieramy panele podłogowe? A gdyby tak postawić na płytki?

Punktują w wielu kategoriach

Płytki podłogowe nie bez powodu znalazły aż tak szerokie grono swoich zwolenników. Dzięki wielu zaletom coraz częściej wybierane są do salonu, gdzie nie tylko prezentują się efektownie, ale też doskonale spełniają swoją funkcję praktyczną. Łatwo usuniemy z nich wszelkie zabrudzenia, nawet jeżeli w naszym domu mieszka czworonożny przyjaciel. Płytki nie wchłaniają również kurzu, w przeciwieństwie do dywanów, są więc idealnym, zdrowym i bezpiecznym rozwiązaniem dla alergików. Wyróżniają się bardzo dużą trwałością. Panele średnio „żyją” kilka lat, z kolei płytki podłogowe nawet kilkakrotnie dłużej. Jest to oczywiście uwarunkowane jakością płytek.

Płytkom podłogowym przypisuje się ponadto wysoką skuteczność izolacji akustycznej, wyższą niż podłogowym panelom. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie podłoga jest narażona na zarysowania i nie najlepiej sprawdzi się drewno i panele podłogowe, np. pod stołem z krzesłami.

Wybieramy płytki do salonu

Mnogość wzorów, kolorów, a nawet wielkości nie ułatwia wyboru, chociaż na pewno przy dobrym zapoznaniu się z ofertą producentów możemy znaleźć te idealnie wpisujące się w nasze preferencje i styl, w jakim urządzony został salon.

Wśród najnowszych trendów są płytki jasne, nawet białe z dużym połyskiem. Niekiedy ustępują one miejsca płytkom ciemnym – grafitowym i czarnym, które doskonale prezentują się we wnętrzach modernistycznych. Fuga koniecznie musi być wąska, praktycznie niewidoczna, co pozwala stworzyć gładką powierzchnię.

Jeżeli Twój salon jest duży i przestronny, to zdecyduj się na płytki w większych rozmiarach. W małych pomieszczeniach z kolei duże płytki powinny mieć wysoki połysk, będą wówczas odbijały światło i tym samym optycznie powiększą pokój.

Pomimo mnogości wzorów najczęściej klienci decydują się na płytki w jednolitych kolorach, tak dyktują aktualne trendy. Ci, którzy lubią eksperymentować, łączą kontrastujące się ze sobą kolory, np. biel z ciemną szarością, układając je np. w szachownicę lub inny wzór. Ciekawym sposobem na oryginalną podłogę jest połączenie płytek gładkich z tymi we wzory, najlepiej w przeważającej wielkości płytek w jednolitym kolorze.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj