SYPIALNIA W SALONIE. TO MOŻE SIĘ UDAĆ!

Niewielka kawalerka, 2-pokojowe mieszkanie dla rodziny z dzieckiem czy też loftowe poddasze z otwartą przestrzenią… Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz oraz jaki rozkład ma Twoje mieszkanie, nie może w nim zabraknąć strefy do spania, musi znaleźć się w nim wygodne łóżko. Myślisz, że w Twoim przypadku na 30 m2 to niemożliwe? Piękne „sypialnie” powstają na znacznie mniejszych metrażach.

Salon to miejsce reprezentacyjne, to tutaj przyjmujemy gości. Łóżko nie może więc być widoczne. Dlatego sprytnie je ukryjemy!

W wyjątkowo małym salonie

Na pewno liczysz każdy metr swojej kawalerki, dlatego postawimy na najprostsze rozwiązanie. Prostopadle do ściany ustaw regał z pudełkami na drobiazgi luk książkami. Za nim ustaw łóżko i…gotowe! Skorzystasz na tym podwójnie. Masz swoją mini sypialnie i dodatkowe miejsce do przechowywania. W małych kawalerkach nawet pół metra nie może się zmarnować.

Szklany modernizm

W nowoczesnych wnętrzach możesz pokusić się o szklane drzwi przesuwne, które oddzielą strefę wypoczynkową od sypialnianej. To rozwiązanie nie tylko dla powierzchni dużych, ale na pewno wymaga większych nakładów pracy niż opcja z regałem. Odcień szkła można wybrać dowolnie, najlepiej jest dobrać go do koloru łóżka czy też tapety na ścianie.

Mobilna ściana

Moda lub powracać, czego przykładem są parawany. Kiedyś wykorzystywano je w garderobach, dzisiaj ich funkcja jest znacznie większa. W Twoim salonie, w którym chcesz wydzielić strefę do spania, będzie on elementem wydzielającym Twoją sypialnie. Wybierz taki wzór, który dyskretnie wtopi się w aranżację wnętrza i parawan będzie praktycznie niewidocznym elementem lub wręcz przeciwnie, postaw na mocne wzory, które przyciągają uwagę, zyskasz w ten sposób ciekawą dekorację.

Teatralny spektakl

Kolejne rozwiązanie dla stosunkowo małych pomieszczeń, a także dla tych, w których jest wnęka. Łóżko możesz zasłonić kurtyną, czyli materiałowymi zasłonami kolorystycznie pasującymi do wnętrza salonu. Potrzebować będziesz jeszcze karnisza i kilku wolnych chwil. To bardzo oryginalny sposób na stworzenie klimatycznego wnętrza.

A w wysokim pomieszczeniu…

…postaw na antresolę! Jeżeli Twój salon jest wysoki, to warto stworzyć w nim dodatkową przestrzeń pod sufitem w postaci antresoli. Nie musi ona być wysoka. Wystarczy umieścić na niej wygodny materac, kilka kolorowych poduszek, a jeżeli starczy miejsca, to niskie półki i lampkę nocną do czytania.

Mały metraż nie oznacza małych  możliwości. Tak naprawdę to on pozwala puścić wodze fantazji i przy okazji wykorzystać swoje najgłębsze pokłady kreatywności.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj