JUŻ NIE DZIECKO, JESZCZE NIE DOROSŁY. JAKI POKÓJ USZCZĘŚLIWI NASTOLATKA?

Okres buntu młodego człowieka stanowi burzliwy czas dla całej rodziny. Zmiany w jego zachowaniu, sposobie spędzania wolnego czasu, systemie wartości i priorytetach potrafią bardzo namieszać w rodzinnym domu. Nawet tak z pozoru mniej istotne decyzje – jak urządzić pokój nastolatka – potrafią wywołać lawinę złości. Czy można wspólnie z dzieckiem, w spokoju i w przyjemnej atmosferze zaaranżować jego pokój?

Prywatne terytorium o funkcjonalnym charakterze

Czego chce nastolatek? Pokój traktuje w kontekście swojej prywatnej przestrzeni, która jednocześnie jest manifestem jego stylu życia i charakteru. Podążając za modą, poszukuje rozwiązań, które nie zawsze pozwalają na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni. Dla rodziców to właśnie funkcjonalność jest najważniejszą cechą pokoju ich dziecka.

Nie można ustępować dziecku, ale też nie można lekceważyć jego upodobań i potrzeb. Przed zakupem mebli i malowaniem, wspólnie ustalcie, co jest dla Was najważniejsze. Wsłuchaj się w głos swojego dziecka, które już wkroczyło w wiek, kiedy o pewnych kwestiach decyduje samo.

Kolory bardziej dojrzałe

W pokoju dziecka przeważają kolory żywe i wesołe, jak zieleń, błękit, kolor żółty i różowy. U nastolatka warto zmienić kolorystykę na spokojniejszą, bardziej stonowaną i uniwersalną. Świetnie na ścianach w pokoju sprawdzą się beże, odcienie szarości i brązu. Ostatnie trendy wskazują także na szafir, a ponadczasowa klasyka na połączenie bieli z czernią.

Meble w stylu młodzieżowym

Pokój nastolatka musi łączyć przestrzeń wypoczynkową, do nauki oraz spotkań z przyjaciółmi. Nie może w nim zabraknąć łóżka. Najbardziej praktyczna jest rozkładana sofa, która w nocy zamienia się w łóżko do spania, z kolei w ciągu dnia jest miejscem do czytania książek, przeglądania Internetu na smartfonie czy też spotkań ze znajomymi. Pamiętaj o szafkach, tym razem już nie na zabawki, a ubrania, książki i oczywiście pierwsze kosmetyki. Nastolatek wciąż jest jednak uczniem i musi mieć biurko. Wybierz proste biurko, może być z designerskim blatem lub w oryginalnym kształcie. Jeżeli wielkość pokoju na to pozwala, zaproponuj swojemu dziecku miękkie pufy i niewielki stolik, idealne miejsce dla młodych gości.

Wisienka na torcie

Czyli dodatki. To one podkreślają indywidualność młodego człowieka. Pozwól mu wyrazić siebie i wybrać takie akcesoria, które będą zgodne z jego charakterem. Nastolatka z pewnością ucieszy się z dużego lustra oświetlonego lampkami LED, miłośnik podróży z pudełek nadrukami nawiązującymi do miast Europy, a entuzjasta nowości technologicznych z futurystycznej lampki.

Pokój nastolatka powinniście zaprojektować wspólnie, zachowaj w rozmowach spokój, jedna buntownicza strona w zupełności wystarczy.

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj