KIEDY ZA OKNEM DESZCZ… URZĄDZAMY DOMOWY PLAC ZABAW

Twoje dziecko lubi szaleć na placu zabaw? Pogoda jednak nie zawsze sprzyja długim godzinom spędzonym na świeżym powietrzu. W domu dzieci nie muszą się nudzić… Pomyśl o placu zabaw w pokoju Twojego malucha. Na taką atrakcję decyduje się coraz więcej rodziców. Dla dzieci to duża frajda!

Pokój pełen atrakcji

Plac zabaw to nie tylko miejsce zabawy dla dziecka. W pierwszych latach swojego życia potrzebuje on ruchu, jest mu on potrzebny do prawidłowego rozwoju i zapobiega częstemu zjawiskowi, jakim jest nadwaga u dzieci. Mały człowiek ma w sobie niespożyte pokłady energii. Kiedy spędza czas w domu, w czterech ścianach, wśród nudnych mebli, sam szuka sobie zajęcia, psoci i szkodzi nie zawsze jednak świadomie. Plac zabaw pozwoli mu odpowiednio zagospodarować energię, kiedy za oknem deszcz, mróz i zimny wiatr. Co więcej, wzmocni jego ciało, rozwinie kreatywność i wyobraźnię.

Plac zabaw z pomysłem

Urządzamy plac zabaw dla malucha. Nawet w małym pokoju można stworzyć atrakcyjny kącik do zabawy. Przede wszystkim musisz wydzielić strefę, którą zagospodarujesz na plan zabaw i wypełnisz ją odpowiednimi sprzętami. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się ponadto połączenie łóżka na antresoli ze zjeżdżalnią, idealna opcja do małych przestrzeni. Maluchy z pewnością ucieszą się z basenu z kolorowymi piłkami i huśtawki.

Dla starszych dzieci przygotowanie placu zabaw wymaga nieco większej kreatywności. Na pewno nie może na nim zabraknąć drabinek gimnastycznych oraz ścianki wspinaczkowej. Fantastycznym sprzętem rozwijającym siłę są kółka gimnastyczne i drążki. Jeżeli pokój Twojego dziecka jest większy, możesz dodatkowo kącik do zabawy uzupełnić o duże gumowe piłki do skakania oraz trampolinę.

Bezpieczna zabawa

Przy projektowaniu domowego placu zabaw pamiętaj o tym, że priorytetem jest bezpieczeństwo malucha. W przypadku małych dzieci, należy wybrać sprzęty drewniane, bez ostrych krawędzi. Materiał powinien być solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, farby i oleje wykorzystane do ich pokrycia nie mogą być w żaden sposób szkodliwe dla małych dzieci. Sprzęty wybieraj z uwzględnieniem wielkości pokoju. Nie możesz stworzyć placu zabaw kosztem kącika do nauki czy spania. Maluch musi ponadto mieć swobodę poruszania się po swoim pokoju. Jeżeli miejsca jest mało, ogranicz ilość zabawek.

Twoje dziecko potrzebuje ruchu, ma niespożyte pokłady energii i koniecznie chce je wykorzystać. Plac zabaw w pokoju dziecka stanowi sposób na nudne, deszczowe dni.

 

Skontaktuj się z nami

    Która z inwestycji Cię interesuje?

    Porozmawiajmy

    W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że Państwa dane (imię, nazwisko, numer telefonu i/lub adres-email) są przechowywane w naszej bazie. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas ofertę handlową lub informacje o promocjach, prosimy o wyrażenie następujących zgód. Po co to robimy? O naszej polityce prywatności możecie przeczytać Tutaj